ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Запорізький досвід енергоефективності цікавий іншим регіонам України

Thumb 9441ed2eb45fd91a130e6717a6873b88

13 лютого 2018 року в м. Запоріжжя пройшов інформаційний марафон «Енергоефективність та відновлювана енергетика на користь громадам. Успішні історії Запоріжжя», у якому взяли участь більш ніж 50 представників Держенергоефективності, Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», міської влади, комунальних підприємств міста, а також центральних, регіональних та міських ЗМІ. У рамках заходу був проведений прес-брифінг та відбувся прес-тур на об’єкти, де були впроваджені енергоефективні заходи та проекти з використанням відновлюваних джерел енергії.

Під час прес-брифінгу міський голова Володимир Буряк подякував Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» і Держенергоефективності за підтримку міста Запоріжжя. Він зазначив, що енергоефективність та енергозбереження — це ресурс, без якого неможливо розвиватися через постійне зростання вартості паливно-енергетичних ресурсів. Проте, самостійно реалізувати проекти, які мають чималу вартість, місто не має можливості. Тому актуальним є питання залучення додаткових коштів для впровадження інвестиційних проектів. Такі проекти дозволяють зменшити поточні видатки на утримання установ комунальної власності міста та забезпечити подальший муніципальний розвиток.

Керівник Проекту USAID Діана Корсакайте у своїй промові розповіла про досягнуті успіхи в результаті ефективної співпраці з містом. Одним з таких результатів є розроблення Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Запоріжжя до 2030 року. До даного документу включені комплексні заходи щодо енергоефективності. Ці заходи засновані на енергетичних аудитах, проведених в основних секторах муніципальної інфраструктури експертами Проекту USAID.

Директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко зазначив, що встановлення твердопаливних котелень та біоТЕЦ є актуальним питанням для всіх міст та сіл. Використання місцевих видів палива дозволяє ефективно вирішувати питання енергозабезпечення, заощаджувати значні обсяги газу, залишати зекономлені кошти працювати на економіку міста, створювати нові робочі місця та збільшувати надходження до бюджету.

Після завершення прес-брифінгу журналісти відвідали ДНЗ №100 «Гармонія» та КУ «Міська лікарня №1». У цій лікарні централізована система опалення від газової котельні була замінена на автономну з використанням котельного обладнання, що працює на альтернативних видах палива (пелети з лушпиння соняшника). Енергоефективні заходи, впроваджені на даних об’єктах, дозволять знизити споживання природного газу, зекономити бюджетні кошти та поліпшити кліматичну ситуацію.

 

  • Запорізька міська рада
  • Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»