ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Міський голова Запоріжжя зустрівся з Послом Болгарії Красіміром Мінчевим

Thumb ad4c57b76251c591fcd8e0cfc08856aa

11 травня 2018 року в міськвиконкомі відбулася офіційна зустріч міського голови Володимира Буряка з Послом Республіки Болгарія в Україні Красіміром Мінчевим. У заході також взяли участь президент Асоціації болгар в Україні, народний депутат України Антон Кіссе, Почесний консул Республіки Болгарія в Україні Сергій Желєв, керівники обласного та міського товариств болгарської культури.

Міський голова Володимир Буряк зазначив, що радий вітати болгарських гостей в Запоріжжі, поінформував про пріоритети розвитку міста. Серед них будівництво нового пасажирського терміналу в Міжнародному аеропорту «Запоріжжя», розвиток комунального громадського транспорту, реалізація проекту «Безпечне місто». Серед важливих напрямків міський голова також назвав енергозбереження, підтримку туристичної сфери, проведення туристичного та екологічного форумів міжнародного рівня. Важливою подією для Запоріжжя Володимир Буряк вважає і проведений нещодавно в місті міжнародний джазовий фестиваль за участі гостей з Франції, США.

За словами міського голови, Запоріжжя зацікавлене у співпраці з іншими містами, країнами — в економічній, культурній, туристичній сферах. Це стосується і Болгарії.

Посол Болгарії Красімір Мінчев підкреслив, що Болгарія завжди приділяла підвищену увагу співробітництву з Запоріжжям і Запорізькою областю. Одна з причин — наявність значної болгарської діаспори. Тепер взаємини виходять на новий рівень. Призначено Почесного консула Болгарії в Україні, сферою відповідальності якого є Запорізька, Донецька та Луганська області. Ним став Сергій Желєв, якого представили в міськвиконкомі.

Посол Болгарії висловив упевненість, що Запоріжжя та Бургас зможуть налагодити співпрацю, яка стане черговим мостом між Україною і Болгарією. Почесний консул Сергій Желєв повідомив, що вже найближчим часом відправиться до Болгарії, звідки повернеться з конкретними пропозиціями.

Довідкова інформація: У 2017 році експорт товарів з м.Запоріжжя в Болгарію склав 104,9 млн.дол.США (на 12,0% більше, ніж за 2016 рік), імпорт — 0,8 млн.дол.США (на 49,7% менше). Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 104,1 млн.дол.США. Експорт послуг склав 1 061,1 тис.дол.США (в 2,7 разів більше, ніж за 2016 рік), імпорт — 2,5 тис.дол.США (на 8,0% менше). Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 1 058,5 тис.дол.США.

  • Запорізька міська рада
  • Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»