ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Запоріжжя отримає допомогу Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»

Thumb 13cfcb2acf30fb13ef2263758bdedf35

24 липня Запорізька міська рада та Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) підписали меморандум про взаєморозуміння щодо партнерства у сфері реформування сектору теплопостачання та розробки довгострокового плану розвитку теплових мереж міста. У церемонії взяли участь міський голова Запоріжжя Володимир Буряк та керівник Проекту USAID Діана Корсакайте.  

У червні 2018 року місто Запоріжжя було обране для співпраці з Проектом USAID на конкурсній основі серед 33 міст України, які подали заявки на конкурс. Проект USAID в період з липня до грудня включно надасть місту підтримку в розробці довгострокового плану розвитку теплових мереж, включаючи рекомендації щодо оптимізації централізованого теплопостачання (ЦТ) та інтеграції мереж.

Такий план буде створено з урахуванням наробок попередньої співпраці м. Запоріжжя та Проекту USAID, в рамках якої спеціалісти Проекту проводили роботу по оцінці потенціалу оптимізації ЦТ міста Запоріжжя. Це дало можливість оцінити перспективи використання скидної теплової енергії МК «Запоріжсталь» для теплопостачання і гарячого водопостачання м. Запоріжжя, а також розглянути можливість об'єднання теплових мереж в одному з районів міста для ефективного використання енергоносія та підвищення якості послуг.

У рамках співпраці Запоріжжя отримає технічний супровід провадження геоінформаційної системи, яку було придбано раніше Проектом USAID для моделювання та діагностики теплового блоку міста. Крім того, в рамках співпраці буде надано підтримку щодо організації обговорень, тренінгів та заходів для інформування громадськості про довгострокове планування, розвиток та оптимізацію мереж, диверсифікацію теплопостачання, довгострокове інвестиційне програмування.

Усі напрямки роботи партнерства між м. Запоріжжя та Проектом USAID  направлені на створення передумов для використання екологічно чистої та/або альтернативної енергії в централізованому теплопостачанні, сприянню довгостроковому плануванню розвитку мереж та інвестиційному програмуванню в централізованому теплопостачанні.

  • Запорізька міська рада
  • Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»