ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Співпраця міста Запоріжжя з Європейським Інвестиційним Банком

Thumb 9dc5e23c38df9a98a0befe6d7609d69d

У рамках реалізації спільних з Європейським інвестиційним банком проектів «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» (ПРМІУ) та «Проект міський громадський транспорт України» (ПМГТУ) 16-17 січня 2018 року в місті Києві Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект «МЕР») був організований семінар «Роль груп впровадження та реалізації проектів ЄІБ в Україні» за участю міст-партнерів Проекту «МЕР», включаючи представників Запоріжжя.

Під час семінару були проведені презентації щодо роботи з даними, закупівлі, технічної підтримки, фінансового менеджменту, моніторингу та звітності, ролі та обов’язків Групи управління та підтримки Програми тощо.

Верховною Радою України 3 лютого 2016 року було прийнято Закон України «Про ратифікацію Фінансової угоди (проект «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України») між Україною та Європейським інвестиційним банком», і в тому ж місяці Запорізька міська рада після оголошення прийому заявок на участь у проекті направила на розгляд до Мінрегіону Комплексний проект з термомодернізації бюджетних будівель м. Запоріжжя.

За результатами всіх етапів конкурсного відбору проектів міст України Координаційним Комітетом за участю представників ЄІБ та центральних органів виконавчої влади України був сформований та затверджений 22 вересня 2017 року остаточний варіант Попереднього переліку проектів ПРМІУ, до якого включений «Комплексний проект з термомодернізації бюджетних будівель м. Запоріжжя» (за напрямком «енергоефективність будівель» було відібрано 7 проектів міст України). Кредит на впровадження проекту передбачений у розмірі 16,5 млн. євро на 22 роки з пільговим періодом 5 років під державні гарантії та з фіксованою ставкою 1,31% річних.

Раніше у рамках міжнародної технічної допомоги Проектом «МЕР» на безповоротній та безоплатній основі нашому місту була також надана допомога у проведенні енергетичних обстежень і енергоаудитів для 60 об’єктів бюджетної сфери та розроблене предТЕО з комплексної термомодернізації цих об’єктів.

Крім того, Проектом «МЕР» були проведені енергетичні обстеження, енергоаудити та розроблене предТЕО проекту ще для 40 об’єктів бюджетної сфери, на фінансування якого наприкінці 2017 року надав згоду Німецький банк розвитку KfW.

Також Проектом «МЕР» були розроблені предТЕО і для проектів комунальних підприємств міста, а вже найближчим часом заплановано проведення презентації чергового звіту «Оцінка потенціалу інтеграції мережі централізованого теплопостачання м. Запоріжжя», який передбачає використання скидного тепла промислових підприємств для потреб міста і надає можливість зменшити використання паливно-енергетичних ресурсів та зменшити викиди парникових газів за рахунок використання альтернативних джерел енергії.

  • Запорізька міська рада
  • Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»