ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

У Запоріжжі стартує проект, який має вирішити проблему мулових майданчиків Центральних очисних споруд

Thumb 1e9632ca03ef6ad41476f36a5bd315b5

У Запоріжжі продовжать реконструкцію Центральних очисних споруд КП «Водоканал». Наступний етап – проекти з переробки мулових відкладень, які накопичуються після очищення каналізаційних стоків та реконструкція ЦОС №2. Для цього планують залучити кошти міжнародних фінансових інститутів. Питання реалізації проекту обговорили сьогодні у міськвиконкомі. Міський голова Володимир Буряк провів робочу зустріч з представниками потенційних інвесторів та розробниками техніко-економічного обґрунтування проекту.

Міська влада розуміє важливість продовження модернізації ЦОС №1 та ЦОС №2, у тому числі й існуючих мулових майданчиків. За рахунок коштів КП «Водоканал» на ЦОС №1 було виконано роботи з реконструкції аераційної системи. Наступний етап – вирішення питання з муловими майданчиками. Адже сучасний їх стан спричиняє незручності запоріжцям, які проживають неподалік. До того ж їх площа не може постійно зростати. Тому необхідно займатися переробкою мулових відкладень.

Міський голова наголосив, що КП «Водоканал» реалізує власну інвестиційну програму, зокрема виконує заміну мереж. Але коштів бюджету міста та ресурсів підприємства на даний момент недостатньо для того, щоб впровадити масштабний проект з реконструкції ЦОС та переробки мулу. Саме тому місто працює над залученням інвестицій. Проект планується реалізувати у рамках програми бізнес-фінансування Danida Business Finance (DBF) і Nordik Environment Finance Corporation (NEFCO).

У рамках програми бізнес-фінансування можливе фінансування проекту у розмірі 10-12 млн. євро, у тому числі 65% від загальної вартості складають кредитні кошти NEFCO та 35% - грошовий грант DBF.

Перший важливий крок впровадження проекту – розробка техніко-економічного обґрунтування. Цим займатиметься данська компанія COWI, яку обрали інвестори.

  • Запорізька міська рада
  • Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»