ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Міжнародні відносини

Проекти міжнародної технічної допомоги

Інвестиційна діяльність

Зовнішньоекономічна діяльність


Проекти міжнародної технічної допомоги
 

Проект міжнародної технічної допомоги ПРОМІС — «Партнерство для розвитку міст»

З квітня 2015 року м. Запоріжжя є учасником проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (проект ПРОМІС), який впроваджуватиметься Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади до 2021 року.

Проект ПРОМІС спрямовано на зміцнення муніципального сектору України, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

У рамках проекту розроблено та затверджено Стратегію розвитку міста та План її реалізації, Програму розвитку малого та середнього підприємництва в м. Запоріжжі та План заходів до неї, реалізовано проекти «Підвищення якості та наближення адміністративних послуг до громадян і підприємств міста» (оснащення філії ЦНАП у Шевченківському районі міста комп'ютерною та оргтехнікою, створення мобільного сервісу надання адмінпослуг, інформування мешканців міста про діяльність ЦНАП), «Створення умов для професійної перекваліфікації учасників АТО в м. Запоріжжі» (створення матеріально-технічної бази в пілотному навчальному центрі для учасників АТО, проведення навчання та перекваліфікації, сприяння працевлаштуванню учасників АТО), «Business Women’s Space» – коворкінг-центр підтримки соціальних інновацій, жіночого підприємництва та стартап-компаній».


Грантова програма «Підтримка розвитку туризму в регіонах» Асоціації індустрії гостинності України

У 2017 році м. Запоріжжя отримало грант у 20,0 тис.грн. для розробки програми розвитку туризму в місті.


Проект міжнародної технічної допомоги «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР)

З вересня 2013 року в м. Запоріжжі реалізується проект міжнародної технічної допомоги «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Донором допомоги є Уряд США через Агентство США з міжнародного розвитку.

Головні завдання:

  • розвиток сприятливого правового та законодавчого середовища в Україні;
  • сприяння інвестиціям у технології та застосування чистої енергії;
  • розвиток потенціалу та розповсюдження досягнень;
  • підвищення потенціалу Уряду та міст України для підготовки та впровадження програми з Підвищення потенціалу Стратегії низьковуглецевого розвитку (ПП-СНВР).

За підтримки Проекту МЕР розроблено План дій сталого енергетичного розвитку м. Запоріжжя, проведено енергетичні аудити на об’єктах бюджетної сфери міста, розроблено предТЕО інвестиційних проектів для комунальних підприємств міста, проведено тематичні семінари для представників структурних підрозділів міської ради, громадських організацій міста, ЗМІ, представники яких також брали участь у різноманітних тематичних конкурсах для журналістів тощо.


Проект міжнародної технічної допомоги «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні»

З серпня 2015 року впроваджується проект міжнародної технічної допомоги «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні». Донором допомоги виступив Уряд Федеративної Республіки Німеччина через Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Головні завдання — покращання якості надання органами місцевого самоврядування, місцевими органами державної влади та громадськими організаціями базових послуг, попит на які виріс у зв’язку із збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб у Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

У рамках реалізації проекту Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Шевченківському, Комунарському, Дніпровському та Хортицькому районах міста, а також Запорізький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді отримали комп’ютерну техніку, меблі, спортивне обладнання.


Інвестиційна діяльність за січень-грудень 2018 року
 

Залучення прямих іноземних інвестицій є стратегічним напрямком інвестиційної політики. Основна частка залучених у місто іноземних інвестицій – прямі іноземні інвестиції.

Упродовж січня-грудня 2018 року в економіку міста надійшло 2,3 млн.дол.США іноземних інвестицій, вибуло – 9,2 млн.дол.США, курсова різниця склала -2,5 млн.дол.США. За результатом, загальний обсяг акціонерного капіталу нерезидентів станом на 31.12.2018 склав 855,6 млн.дол. США що на 1,0% менше, ніж на 01.01.2018 (864,3 млн.дол.США).   

В економіку міста залучено 95% від обсягу прямих іноземних інвестицій області.

Приріст інвестицій спостерігався у сфері інформації та телекомунікації на 32,1%, у фінансовій та страховій діяльності – на 1,4%, у сфері ремонту, монтажу машин і устаткування – на 1,3%.

Капітал нерезидентів спрямовано, переважно, у промисловість (69,2% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій), а саме: у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (20,5%), машинобудування (23,5%), металургійне виробництво (9,6%). Крім того, значу частку інвестицій спрямовано в сферу оптової та роздрібної торгівлі, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів (13,9%) та в сферу операцій з нерухомим майном (11,7%).

Прямі іноземні інвестиції в економіку м.Запоріжжя надходили із більш, ніж 45 країн світу. Найбільші інвестори: Кіпр, Швеція, Республіка Корея, Нідерланди, Естонія, Ізраїль.

Інформацію підготовлено на підставі даних Головного управління статистики у Запорізькій області

Інфографіка: Інвестиційна діяльність м. Запоріжжя за січень-грудень 2018 року


 

Зовнішньоекономічна діяльність за січень-грудень 2018 року
 

Промисловість міста має чітко визначену експортну орієнтацію, про що свідчать високі обсяги зовнішньоторговельного товарообігу, 67,3% якого складає експорт.  

Підприємства та організації міста у січні-грудні 2018 року експортували товарів і послуг на суму 3124,5 млн.дол.США (на 17,2% більше, ніж за відповідний період 2017 року), імпортували – 1519,2 млн.дол.США (на 37,8% більше). Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу міста склало 1605,3 млн.дол.США.

Як і в попередні періоди, основу зовнішньої торгівлі міста становили товари. На їх долю припадало 94,4% експорту та 97,2% імпорту. 

За січень-грудень 2018 року експорт товарів становив 2949,33 млн.дол. США (збільшився на 18,0% у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року), імпорт – 1476,57 млн. дол. США (збільшився на 40,0%). Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 1472,76 млн. дол. США.

Зовнішньоторговельні взаємовідносини підтримувались з партнерами із понад 140 країнами світу. Найвагоміша частка запорізької продукції (39,3%) була поставлена до країн Азії. До країн Європи та СНД відправлено відповідно 27,3% та 16,6% від загального експорту товарів. Експорт до Азії збільшився на 33,5%, до, Європи - на 11,2%, до СНД – зменшився на 12,4%.

Значні експортні поставки товарів здійснювались у Туреччину (14,2% загального обсягу експорту), Російську Федерацію (11,9%), Китай (6,3%), США (4,8%), Італію (3,9%), ОАЕ (3,5%), Німеччину (3,3%), Грецію (3,2%), Єгипет (3,1%), Польщу (3,1%), Індію (2,7%).

Імпорт товарів здійснювався, зокрема, з РФ (40,1% від загального обсягу імпорту), Китаю (14,4%), Туреччини (4,7%), США (5,0%),  Німеччини (4,6%), Польщі (2,7%), Словаччини (2,3%), Білорусі (1,9%), Великої Британії (1,9%).     

У структурі експорту основну частку склали: чорні метали та вироби з них (65,4%); машини, обладнання та механізми (15,3%); продукти рослинного походження (5,6%); продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (3,6%) в структурі імпорту - мінеральні продукти (46,2%); недорогоцінні метали та  вироби з них (15,4%); реактори, котли, електричні машини (19,3%); риба и ракоподібні (4,6%).

Інформацію підготовлено на підставі даних Головного управління статистики у Запорізькій області

Інфографіка: Зовнішньоекономічна діяльність м. Запоріжжя за січень-грудень 2018 року
 

  • Запорізька міська рада
  • Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»