ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Освітній та науковий потенціал

Дошкільна освіта

Дошкільну освіту в Запоріжжі забезпечують 149 закладів дошкільної освіти всіх типів та форм власності:

  • 118 комунальних закладів дошкільної освіти;
  • 22 дошкільні підрозділи при 20 навчально-виховних комплексах;
  • 1 дошкільний підрозділ при 1 закладі загальної середньої освіти;
  • 6 закладів дошкільної освіти приватної форми власності;
  • 2 заклади дошкільної освіти державної форми власності.

Для дітей, стан здоров’я яких потребує корекції, реабілітації здоров’я, забезпечено функціонування 37 санаторних груп у комунальних закладах дошкільної освіти, 1 групи — у приватному закладі дошкільної освіти (всього 38 санаторних груп), 141 спеціальна група.

Батьки  дітей, стан здоров’я яких потребує корекції, реабілітації, мають можливість отримувати корекційну допомогу в консультаційних центрах при 29 закладах дошкільної освіти компенсуючого та комбінованого типів у всіх районах міста.

У 6 закладах дошкільної освіти м. Запоріжжя забезпечено функціонування 9 інклюзивних груп для дітей з особливими потребами.


Загальна середня освіта

У Запоріжжі функціонує 125 загальноосвітніх навчальних закладів, у т.ч. 120 закладів комунальної форми власності та 5 закладів приватної власності. Для навчання обдарованих, талановитих та здібних дітей забезпечено роботу 35 закладів: 9 ліцеїв, 3 колегіумів, 17 гімназій, 6 спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням окремих предметів. Для дітей з особливими потребами створено 142 інклюзивні класи у 41 закладах загальної середньої освіти міста Запоріжжя.


Позашкільна освіта

В освітній системі міста функціонують 13 закладів позашкільної освіти, зокрема: 8 комплексних (міський Палац дитячої та юнацької творчості, районні центри дитячої та юнацької творчості) та 5 профільних закладів (науково-технічної, еколого-натуралістичної, військово-патріотичної, художньо-естетичної спрямованості).


Професійна освіта

Потреби регіонального ринку праці у кваліфікованих робітниках задовольняють 17 професійно-технічних навчальних закладів державної форми власності, які охоплюють всі райони м. Запоріжжя та забезпечують громадянам рівний доступ до професійно-технічної освіти. Відповідно до галузевого спрямування 9 професійно-технічних навчальних закладів готують кваліфікованих робітників для промисловості, 4 — для сфери послуг, 4 — для будівництва.


Вища освіта

Отримати вищу освіту в місті можливо в 7 вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації та 6 вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації. Серед них 4 державні вищи навчальні заклади:

Крім цього, функціонують 2 приватні вищі навчальні заклади: Класичний приватний університет і Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій.

У запорізьких вищих навчальних закладах готують фахівців більш, ніж за сотнею спеціальностей.

  • Запорізька міська рада
  • Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»