ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Сприятливий інвестиційний клімат

Залучення інвестицій

Підтримка підприємництва

Ставки єдиного податку

 

Залучення інвестицій
 

Великий Інвестиційний медіа-портал «InVenture Media Group» для пошуку інвестиційних пропозицій: https://inventure.com.ua/

Рада експортерів та інвесторів при МЗС України, пропозиції іноземних інвесторів щодо співробітництва: http://rei.mfa.gov.ua/ua/foreign-business/foreign-proposals

 

Підтримка підприємництва 
 

Рішенням міської ради від 30.08.2017 №45 затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва в місті Запоріжжі на 2017-2021 роки, розроблену у співпраці з проєктом «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС). Програмою передбачено заходи, спрямовані на покращення бізнес-клімату в місті.

Проєкти та заходи Програми сформовані з урахуванням переваг залучення до підприємництва усіх зацікавлених членів суспільства, формування підприємливості як ціннісної орієнтації та забезпечення рівного та простого доступу до ресурсів, інфраструктури і послуг з розвитку бізнесу у громаді для усіх категорій громадян, включаючи жінок, молодь, внутрішньо переміщених осіб, соціальних підприємців.

Фестиваль «Startup Fest»

У другому фестивалі «Startup Fest» (29.11.2019) взяли участь представники не лише Запоріжжя, але й регіонів України та інших країн, зокрема Канади, Великобританії, Канади, Польщі. Учасникам заходу було представлено експозиції вже реалізованих стартапів, бізнес-інкубаторів, університетів, освітніх центрів та інших об’єктів інфраструктури, що створюють умови для зародження бізнесу: хабів, міжнародних організацій з підтримки бізнесу, інвестиційних фондів, фінансових організацій, страхових компаній тощо.

В рамках фестивалю було проведено комплекс ділових заходів – конкурс стартап-проєктів із призовим фондом, інтерактивні тренінги, лекції та майстер-класи для започаткування, підтримки і розвитку малого та середнього підприємництва, тематичні виставки та бізнес-квести.

Проведено Круглий стіл, присвячений підтримці інноваційних економічних ініціатив муніципалітетами та установчі збори кластеру «Інжиніринг. Автоматизація. Машинобудування.».

Конкурс «Кубок міста на найкращий стартап»

Під час фестивалю «Startup Fest» 29.11.2019 відбувся фінал Конкурсу інноваційних стартапів, на якому молодь з усієї України представила свої бізнес-проєкти фахівцям і інвесторам.

Заявки на участь у конкурсі подали 77 учасників, з них експертне журі визначило 33 фіналісти. Конкурсанти з Запоріжжя, Енергодара, Мелітополя, Вінниці, Миколаєва, Києва, Чернівців презентували власні бізнес-ідеї у сферах енергетики, екології, медицини, інклюзивні програми.

Захисту проєктів учасників на «Startup Fest» передувала серія підготовчих тематичних тренінгів, присвячених удосконаленню фінансової складової проєктів та мистецтву самопрезентації.

Проєкти-переможці, які визначалися за двома напрямками – інноваційні та соціальні стартапи, отримали грошові винагороди у кожній з категорій (загальний призовий фонд склав 220 тис. грн), сертифікати на навчання та інші заохочення.

Навчальні семінари – тренінги

Протягом 2019 року проведено 4 навчальних семінари – тренінги, у яких безкоштовно взяли участь 105 підприємців та бажаючих відкрити власну справу.

Семінари були присвячені використанню спрощеної системи оподаткування, перспектив її використання, залученню фінансових ресурсів, грантових коштів, проблемам детінізації бізнесу.

Форум «Креативні індустрії - шлях до розвитку»

Форум «Креативні індустрії - шлях до розвитку» був створений для того, щоб творчі люди Запоріжжя змогли знайти спосіб і місце для розвитку. Учасники форуму почули історії успіху діячів сфери дизайну, літератури, мистецтва, музейної справи, музики.

Для учасників форуму був проведений майстер-клас, де вони дізналися, як знайти інструменти, фінанси для втілення в життя своїх творчих ідей та навчились готувати заявки на участь в Європейських грантових програмах.

В рамках форуму спікери розповіли про конкурсні програми в Українському культурному фонді 2020 року, представили новий проєкт ЄС House of Europe, який також пропонує гранти та програми для креативних індустрій і культури.

Рішенням міської ради від 26.09.2018 №31 затверджено Програму сприяння розвитку соціального підприємництва в м. Запоріжжі та план заходів з її реалізації.

Програма вміщує комплекс дій виконавчих органів міської ради, суб’єктів підприємництва, громадських об’єднань підприємців, мешканців міста, спрямованих  на створення, підтримку та розвиток соціально-орієнтованого підприємництва, залучення до підприємницької діяльності соціально-незахищених груп мешканців міста, поширення кращих практик соціального підприємництва для вирішення нагальних соціальних проблем та досягнення позитивних соціальних змін.

Рішенням міської ради від 18.12.2019 №36 (зі змінами) затверджено Програму фінансування деяких заходів щодо сприяння розвитку малого та середнього підприємництва на 2020 рік.

Протягом І півріччя 2020 року проведено 4 засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва, на яких обговорювалися нагальні питання розвитку підприємництва.

Центрами зайнятості м. Запоріжжя безробітним надавалася одноразова фінансова допомога для організації підприємницької діяльності, проводилися профінформаційні семінари «Як розпочати свій бізнес», профконсультаційні семінари «Від бізнес ідеї - до власної справи», «Новітні зміни у законодавстві України щодо регулювання та забезпечення прав громадян у сферах праці та зайнятості, в тому числі для осіб з особливими потребами», «Шляхи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, в тому числі для осіб з особливими потребами», «Соціальні послуги центру зайнятості, які він може надавати роботодавцям, порядок форми і методи подальшої співпраці», «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі, осіб з особливими потребами», «Організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, у тому числі, для осіб, які мають інвалідність», «Правові аспекти працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, у тому числі, для осіб з інвалідністю» та курси «Основи підприємницької діяльності».

З метою сприяння розвитку підприємництва щоквартально здійснюється моніторинг інфраструктури підтримки підприємництва, відповідна інформація розміщується на сайті департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва міської ради (daprpzp.gov.ua).

Ставки єдиного податку
 

З метою зниження податкового навантаження на суб’єктів підприємницької діяльності м. Запоріжжя рішенням Запорізької міської ради від 27.05.2020 № 53 (https://zp.gov.ua/uk/documents/item/41258) передбачено з 01.06.2020 по 31.08.2020 встановлення фіксованих ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, які належать до першої групи платників, у розмірі 0 відсотків до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Щомісячні ставки для першої та другої груп платників єдиного податку — фізичних осіб (затверджені рішенням Запорізької міської ради від 21.12.2016 №59)  https://zp.gov.ua/uk/documents/item/5030

Види діяльності

Для платників першої групи

Для платників другої групи

 

 

Відсоток до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року

Відсоток до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року

Послуги

1

 Діяльність з надання послуг платникам єдиного податку та/або населенню

-

20

2.

 Надання побутових послуг населенню, у тому числі:

 

 

2.1.

 Виготовлення взуття за індивідуальним замовленням, послуги з його ремонту

10

15

2.2.

 Виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням

10

15

2.3.

 Виготовлення виробів із шкіри та хутра за індивідуальним замовленням

10

20

2.4.

 Виготовлення спіднього одягу за індивідуальним замовленням

10

15

2.5.

 Виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням

10

20

2.6.

 Виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням

10

15

2.7.

 Додаткові послуги до виготовлення виробів за індивідуальним замовленням

10

20

2.8.

 Послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів

10

15

2.9.

 Виготовлення та в’язання трикотажних виробів за індивідуальним замовленням, послуги з їх ремонту

10

15

2.10.

 Виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням, послуги з їх ремонту та реставрації

10

20

2.11.

 Виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів за індивідуальним замовленням, послуги з їх ремонту

10

20

2.12.

 Виготовлення меблів за індивідуальним замовленням, послуги з їх ремонту, реставрації та поновлення

10

20

2.13.

 Виготовлення теслярських та столярних виробів за індивідуальним замовленням

10

15

2.14.

 Технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням

10

20

2.15.

 Послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури

10

20

2.16.

 Послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів

10

20

2.17.

 Послуги з ремонту годинників

10

15

2.18.

 Послуги з ремонту велосипедів

10

15

2.19.

 Послуги з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів

10

15

2.20.

 Виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням

10

20

2.21.

 Послуги з ремонту інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів

10

20

2.22.

 Виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням, послуги з їх ремонту

10

20

2.23.

 Прокат речей особистого користування та побутових товарів

10

15

2.24.

 Послуги з виконання фоторобіт, оброблення плівок

10

15

2.25.

 Послуги з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів

10

15

2.26.

 Послуги з чищення та фарбування текстильних, трикотажних і хутрових виробів

10

20

2.27.

 Вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням

10

20

2.28.

 Послуги перукарень

10

15

2.29.

 Ритуальні послуги

10

20

2.30.

 Послуги, пов’язані з сільським та лісовим господарством

10

15

2.31.

 Послуги домашньої прислуги

10

20

2.32.

 Послуги, пов’язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням

10

20

Виробництво

3.

 Виробництво товарів

-

20

Торговельна діяльність

4.

 Роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках, у тому числі:

 

-

4.1.

 Продовольчі товари

9

 

4.2.

 Одяг з тканин

7

 

4.3.

 Взуття

8

 

4.4.

 Інші головні убори

7

 

4.5.

 Галантерея

8

 

4.6.

 Біжутерія

6

 

4.7.

 Дитячі іграшки

7

 

4.8.

 Товари побутової хімії

7

 

4.9.

 Книги, канцтовари

6

 

4.10.

 Парфуми

7

 

4.11.

 Елементи живлення

6

 

4.12.

 Надання послуг, супутніх продажу

6

 

4.13.

 Панчішно-шкарпеткові  вироби

6

 

4.14.

 Білизна

7

 

4.15.

 Дитячий одяг

7

 

4.16.

 Тканини

8

 

4.17.

 Товари «Second-hand»

8

 

4.18.

 Господарчі товари «Тисяча дрібниць»

7

 

4.19.

 Замки, ключі

8

 

4.20.

 Періодичні видання (газети і журнали)

4

 

4.21.

 Інші товари

9

 

5.

 Продаж товарів

 

16

6.

 Діяльність у сфері ресторанного господарства

 

20

  • Запорізька міська рада
  • Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»