ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Сприятливий інвестиційний клімат

Залучення інвестицій

Підтримка підприємництва

Ставки єдиного податку

 

Залучення інвестицій
 

Великий Інвестиційний медіа-портал «InVenture Media Group» для пошуку інвестиційних пропозицій: https://inventure.com.ua/

Рада експортерів та інвесторів при МЗС України, пропозиції іноземних інвесторів щодо співробітництва: http://rei.mfa.gov.ua/ua/foreign-business/foreign-proposals

 

Підтримка підприємництва 
 

Рішенням міської ради від 30.08.2017 №45 затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва в місті Запоріжжі на 2017-2021 роки, розроблену у співпраці з проектом «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).

Програмою передбачено заходи, спрямовані на покращення бізнес-клімату в місті. Проекти та заходи Програми сформовані з урахуванням переваг залучення до підприємництва усіх зацікавлених членів суспільства, формування підприємливості як ціннісної орієнтації та забезпечення рівного та простого доступу до ресурсів, інфраструктури і послуг з розвитку бізнесу у громаді для усіх категорій громадян, включаючи жінок, молодь, внутрішньо переміщених осіб, соціальних підприємців.

Рішенням міської ради від 26.09.2018 №31 затверджено Програму сприяння розвитку соціального підприємництва в м. Запоріжжі та план заходів з її реалізації.

Програма вміщує комплекс дій виконавчих органів міської ради, суб’єктів підприємництва, громадських об’єднань підприємців, мешканців міста, спрямованих  на створення, підтримку та розвиток соціально-орієнтованого підприємництва, залучення до підприємницької діяльності соціально-незахищених груп мешканців міста, поширення кращих практик соціального підприємництва для вирішення нагальних соціальних проблем та досягнення позитивних соціальних змін.

У рамках Програми фінансування деяких заходів щодо сприяння розвитку малого та середнього підприємництва на 2018 рік, затвердженої рішенням міської ради від 20.12.2016 №44, проведено:

Фестиваль «Startup Fest»

Фестиваль включав інтерактивні лекції, під час яких експерти розповіли про власні історії успіху. Під час фестивалю проходила виставка, на якій були представлені діючі стартапи, бізнес-інкубатори на базі вищих навчальних закладів, інші об’єкти інфраструктури, що створюють умови для зародження бізнесу, – коворкінги, антікафе, фінансові заклади. Окремий розділ виставки був присвячений міжнародним проектам ЄБРР, ПРОМІС, Erasmus, EEN – на стендах можна було отримати консультацію та інформацію про програми підтримки підприємців-початківців, діючого МСБ.

Конкурс «Кубок міста на найкращий стартап»

До участі у конкурсі стартап-проектів «Кубок міста на найкращий стартап» надійшло понад 50 заявок від учасників із Запоріжжя, Києва, Кривого Рогу, Мелітополя, Одеси. На фестивалі відбулась презентація проектів учасників конкурсу, після чого учасники спільно з експертами працювали над їх вдосконаленням, отримали фахові поради та консультації. Після повторної презентації проектів експертами було визначено переможців конкурсу, які отримали сертифікати на грошові винагороди для розвитку власних бізнес-ідей.

Виставку-ярмарок «Зроблено в Запоріжжі»

Виставка-ярмарок «Зроблено в Запоріжжі», спрямовану на підтримку місцевих товаровиробників, підвищення інвестиційної привабливості міста, яку  проведено в рамках міжнародного інвестиційного форуму InCo-форум. На виставці-ярмарку були презентовані стенди місцевих виробників, представлені інноваційні розробки, товари та послуги. Продукцію власного виробництва представляли компанії, що працюють у сфері технологій та роботизації зварювальних процесів («Тріада-Сварка»), виробництва електрообладнання (завод «Лідер Електрик»), проектування для промисловості («Група інститутів по проектуванню «ГІПРОПРОМ Буд»), інноваційних інженерних рішень (компанія «Сінтек»), виробництва хліба та хлібобулочних виробів (пекарня «Урожай») та інші.

Конкурс для молоді на кращий стартап

Участь у конкурсі взяли 20 учасників, для яких були організовані безкоштовні навчання із залученням бізнес – тренерів. Конкурсанти отримали професійні консультації щодо складення та захисту бізнес-планів. Проекти учасників оцінювала експерта комісія у складі представників міської влади, бізнесу, навчальних закладів. Переможці отримали грошові премії.

Навчальні заходи

 • Хакатон, в рамках якого відбулося 17 майстер-класів від експертів-практиків за напрямками: самопрезентація, мистецтво публічного виступу, нетворкінг, командоутворення, інтернет-маркетинг, бізнес-планування та фандрейзинг.

 • Безкоштовний семінар для підприємців на тему: «Застосування норм трудового законодавства», в ході якого підприємці отримали від представників Головного управління Держпраці у Запорізькій області роз’яснення та відповіді на питання щодо порядку здійснення контролю за додержанням законодавства про працю, підстав та порядку проведення відвідувань та інспектувань, відповідальності за порушення законодавства про працю, повноважень інспекцій при виконавчих органах міських рад тощо.
 • Безкоштовний семінар для підприємців на тему: «Взаємовідносини СПД з контролюючими органами та зміни в законодавстві», на якому підприємці отримали професійні роз’яснення та консультації з питань щодо проведення перевірок, ведення бухгалтерського обліку і звітності, ПДВ, спрощеної системи оподаткування, мінімальної заробітної плати, перспектив законодавства.

 • Безкоштовний семінар для підприємців та бажаючих відкрити власну справу на тему: «Як залучити інвестиції». Слухачі семінару отримали професійні роз’яснення та консультації з питань створення власного стартапа, особливостей успішної презентації інвестиційних проектів, змісту інвестиційної привабливості та можливостей її підвищення.
 • Безкоштовний тренінг з підготовки проектних заявок до міжнародних проектів/програм. Учасники тренінгу ознайомились з процесом та етапами підготовки проектних заявок, їх структурою, отримали практичні поради з оцінки ступеня ризику проекту, його ефективності та результативності, навчилися якісно оцінювати життєздатність та можливості реалізації проектів.

 • Безкоштовний тренінг для суб’єктів малого та середнього підприємництва на тему: «Публічні закупівлі для учасників. Участь та перемога в них». В ході тренінгу були висвітлені питання щодо участі в торгах через систему електронних закупівель ProZorro, особливостей кваліфікаційних критеріїв до учасників, існуючих алгоритмів проведення публічних закупівель, можливих підстав для відхилення тендерних пропозицій, укладення і виконання договорів про закупівлі.

 • Серію відкритих безкоштовний лекцій на свіжому повітрі за тематикою, спрямованою на підтримку підприємницької ініціативи, а саме: «Дисципліна крутіше мотивації. Чи потрібні правила для щастя?» та «Дизайн як основа підприємницької стратегії».

 • Безкоштовний семінар для бухгалтерів МСП та підприємств - платників податку на прибуток щодо змін в податковому законодавстві, порядку подання та оприлюднення фінансової звітності підприємств.
 • Безкоштовний тренінг для підприємців щодо залучення ресурсної підтримки методами фандрейзингу та краудфандингу. На тренінгу розглядались питання, пов’язанні з організаційно-правовими аспектами при започаткуванні власної справи, аналізом, механізмом ведення та методами залучення фінансових ресурсів.

 • Безкоштовний семінар для підприємців на тему: «Актуальні питання оподаткування та звітності». Учасники семінару отримали професійні роз’яснення та консультації з питань оподаткування, ведення бухгалтерського обліку і звітності, змін в правилах роботи з готівкою та оподаткування доходів від діяльності, що не зазначена у реєстрі платників єдиного податку, базових показників і змін в ЄСВ на 2019 рік. 

Упродовж 2018 року відбулося 9 засідань міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва, на яких обговорювались актуальні питання, які турбують бізнес-середовище міста, та проекти регуляторних актів.

В центрах зайнятості м. Запоріжжя працюють комісії з питань виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності, проводяться профінформаційні семінари «Як розпочати свій бізнес» для безробітних громадян, бажаючих відкрити власну справу, профконсультаційні семінари «Від бізнес ідеї - до власної справи» та курси «Основи підприємницької діяльності» на базі Класичного приватного університету та Запорізького електротехнічного коледжу ЗНТУ.

З метою сприяння розвитку підприємництва щоквартально здійснюється моніторинг інфраструктури підтримки підприємництва, відповідна інформація розміщується на сайті департаменту надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва міської ради (daprpzp.gov.ua).

Станом на 01.01.2019 в місті зареєстровані та працюють 4 бізнес-інкубатори, 1 фонд підтримки підприємництва, 2 лізингові компанії, 5 кредитних спілок, 19 інвестиційних компаній, 15 бірж, 9 страхових компаній, 29 аудиторських компаній, 6 інформаційно-консультаційних установ, 25 громадських організацій та об’єднань підприємців.

Ставки єдиного податку
 

21.12.2016 міською радою прийнято рішення №59, згідно з Рішенням міської ради №59 від 21.12.2016 Про внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2011 №43 «Про затвердження ставок єдиного податку» ставки єдиного податку встановлено у розмірі:

Щомісячні ставки для першої та другої груп платників єдиного податку — фізичних осіб

Види діяльності Для платників першої групи Для платників другої групи
    Відсоток до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року Відсоток до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року
Послуги

1

 Діяльність з надання послуг платникам єдиного податку та/або населенню

-

20

2.

 Надання побутових послуг населенню, у тому числі:

 

 

2.1.

 Виготовлення взуття за індивідуальним замовленням, послуги з його ремонту

10

15

2.2.

 Виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням

10

15

2.3.

 Виготовлення виробів із шкіри та хутра за індивідуальним замовленням

10

20

2.4.

 Виготовлення спіднього одягу за індивідуальним замовленням

10

15

2.5.

 Виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням

10

20

2.6.

 Виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням

10

15

2.7.

 Додаткові послуги до виготовлення виробів за індивідуальним замовленням

10

20

2.8.

 Послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів

10

15

2.9.

 Виготовлення та в’язання трикотажних виробів за індивідуальним замовленням, послуги з їх ремонту

10

15

2.10.

 Виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням, послуги з їх ремонту та реставрації

10

20

2.11.

 Виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів за індивідуальним замовленням, послуги з їх ремонту

10

20

2.12.

 Виготовлення меблів за індивідуальним замовленням, послуги з їх ремонту, реставрації та поновлення

10

20

2.13.

 Виготовлення теслярських та столярних виробів за індивідуальним замовленням

10

15

2.14.

 Технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням

10

20

2.15.

 Послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- і відеоапаратури

10

20

2.16.

 Послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів

10

20

2.17.

 Послуги з ремонту годинників

10

15

2.18.

 Послуги з ремонту велосипедів

10

15

2.19.

 Послуги з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів

10

15

2.20.

 Виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням

10

20

2.21.

 Послуги з ремонту інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів

10

20

2.22.

 Виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням, послуги з їх ремонту

10

20

2.23.

 Прокат речей особистого користування та побутових товарів

10

15

2.24.

 Послуги з виконання фоторобіт, оброблення плівок

10

15

2.25.

 Послуги з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів

10

15

2.26.

 Послуги з чищення та фарбування текстильних, трикотажних і хутрових виробів

10

20

2.27.

 Вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням

10

20

2.28.

 Послуги перукарень

10

15

2.29.

 Ритуальні послуги

10

20

2.30.

 Послуги, пов’язані з сільським та лісовим господарством

10

15

2.31.

 Послуги домашньої прислуги

10

20

2.32.

 Послуги, пов’язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням

10

20

Виробництво

3.

 Виробництво товарів

-

20

Торговельна діяльність

4.

 Роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках, у тому числі:

 

-

4.1.

 Продовольчі товари

9

 

4.2.

 Одяг з тканин

7

 

4.3.

 Взуття

8

 

4.4.

 Інші головні убори

7

 

4.5.

 Галантерея

8

 

4.6.

 Біжутерія

6

 

4.7.

 Дитячі іграшки

7

 

4.8.

 Товари побутової хімії

7

 

4.9.

 Книги, канцтовари

6

 

4.10.

 Парфуми

7

 

4.11.

 Елементи живлення

6

 

4.12.

 Надання послуг, супутніх продажу

6

 

4.13.

 Панчішно-шкарпеткові  вироби

6

 

4.14.

 Білизна

7

 

4.15.

 Дитячий одяг

7

 

4.16.

 Тканини

8

 

4.17.

 Товари «Second-hand»

8

 

4.18.

 Господарчі товари «Тисяча дрібниць»

7

 

4.19.

 Замки, ключі

8

 

4.20.

 Періодичні видання (газети і журнали)

4

 

4.21.

 Інші товари

9

 

5.

 Продаж товарів

 

16

6.

 Діяльність у сфері ресторанного господарства

 

20

 • Запорізька міська рада
 • Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»