ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Успішні проєкти

Розширення та реконструкція центральних каналізаційних очисних споруд Лівого берега (ЦОС-1) м. Запоріжжя у рамках Кредитної угоди «Програма інвестицій та розвитку системи водопостачання та очищення води в м. Запоріжжя» між Європейським Банком Реконструкції та Розвитку та КП «Водоканал» м. Запоріжжя

Огляд проєкту

У зв'язку з незадовільним станом системи водопостачання та водовідведення м. Запоріжжя, погіршенням екологічного стану в регіоні, відсутністю достатніх обсягів фінансування з державного та місцевого бюджетів, а також власних обігових коштів, КП «Водоканал» за участю міста, області і держави в 1999 році одним з перших почав співпрацю з міжнародною фінансовою організацією — Європейським Банком Реконструкції та Розвитку, з метою модернізації і реконструкції водопровідно каналізаційного господарства, шляхом використання більш ефективного обладнання і технологій.

Кредитну угоду між ЄБРР та КП «Водоканал» по «Програмі інвестицій та розвитку системи водопостачання та очищення води м. Запоріжжя» підписано сторонами 21 травня 1999 року та ратифіковано Верховною Радою України (Закон України 19 жовтня 1999 року №1162-XIV).

Останній транш кредиту КП «Водоканал» погашено 5 лютого 2014 року.

Завершення робіт по Першому пусковому комплексу (перша та друга технологічні лінії очищення стічних вод) розширення та реконструкції центральних каналізаційних очисних споруд Лівого берега (ЦОС-1) м. Запоріжжя забезпечило:

  • досягнення екологічного ефекту внаслідок припинення скиду недостатньо очищених стічних вод у річку Дніпро;
  • покращення якості води Каховського водосховища як джерела водопостачання Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей;
  • знизити негативний техногенний вплив на навколишнє середовище та здоров’я населення.

Завершення робіт по другому пусковому комплексу забезпечило:

  • скорочення земельних площ, які зайняті муловими полями;
  • зниження негативного техногенного впливу на навколишнє середовище та здоров’я населення.

Вкладені інвестиції

28,0 млн. дол. США​
Розташування

м. Запоріжжя, вул. Культурна, 227​​


 

Очисні споруді на Запорізькому заводі ПрАТ «Карлсберг Україна»​​​

Огляд проєкту

Компанія «Карлсберг Україна», що входить до групи компаній Карлсберг є соціально-відповідальною, і намагається мінімізувати вплив власної діяльності на навколишнє середовище. Виконуючи цей принцип компанія «Карлсберг Україна» з 2004 року веде впровадження проектів з підвищення енергоефективності підприємства, ключовим з яких став проект з будівництва очисних споруд для очистки стічних вод.

Перший ступінь очистки стічних вод (механічна очистка) було введено в експлуатацію у 2007 році. Одразу після цього почалось проєктування та будівництво другого ступеня очистки стічних вод підприємства (анаеробна очистка), який було завершено у 2010 році. Анаеробний мул було поставлено цистернами компанією Enviro Chemie Німеччина з декількох європейських країн. В результаті реалізації проєкту створено 7 робочих місць.

Реалізація проєкту з анаеробної очистки стоків дозволила значно знизити рівень забруднюючих речовин у стічних водах підприємства та почати вироблення біогазу, який нині використовується для забезпечення виробничих потреб підприємства.


Вкладені інвестиції

Загальна сума інвестицій в обидва ступені очистки стоків склала 5 276 000 євро. Реалізація першого етапу проєкту 2004-2007 коштувала 1 311 000 євро, вартість впровадження другого етапу у 2008-2010 склала 3 965 000 євро. Інвестування проєкту забезпечено власними коштами підприємства.​


Розташування

Очисні споруди розташовані на території заводу ПАТ «Карлсберг Україна» у Хортицькому районі м.Запоріжжя за адресою вул. Василя Стуса, будинок 6 (4)​.


 

Реконструкція системи теплопостачання Вознесенівського, Олександрівського районів м. Запоріжжя (Концерн «Міські теплові мережі»)

Огляд проєкту

У 2011 році Концерном «Міські теплові мережі» був введений в експлуатацію об’єкт «Системи теплопостачання Вознесенівського, Олександрівського районів м. Запоріжжя – реконструкція». Для впровадження даного заходу здійснено будівництво перетинки від теплової камери філії Концерну „Міські теплові мережі” Вознесенівського району до котельні по вул. Шкільна, 2а з прокладанням 1500 м теплових мереж вздовж проспекту Соборному по вул. Яценко з улаштуванням насосної станції на зворотньому трубопроводі.

Реалізація проєкту дозволила оптимізувати газоспоживання м. Запоріжжя, шляхом скорочення споживання  природного газу для потреб гарячого водопостачання в літній період споживачами Олександрівського, Вознесенівського районів та житлового масиву „Південний” за рахунок використання вторинного надлишкового тепла промислового сектору, а саме теплової енергії, виробленої на металургійному комбінаті ПАТ „Запоріжсталь”.

Товари/послуги: Забезпечення гарячого водопостачання споживачів Олександрівського, Вознесенівського районів та мікрорайону «Південний» за рахунок використання вторинного надлишкового тепла промислового сектору, а саме теплової енергії, виробленої на металургійному комбінаті ПАТ „Запоріжсталь”.

Вкладені інвестиції

Всього – 17699,839 тис. грн, в тому числі: державний бюджет – 8392,6 тис.грн., місцевий бюджет –  3191,166 тис.грн., обласний бюджет – 6116,073 тис.грн.

Розташування

м. Запоріжжя, котельні по вул. О.Нахімова 4, вул. Шкільній 4, вул. Чубанова 3д та ін.


 

Котельня по вул. Військбуд, 124б, м. Запоріжжя - реконструкція зі встановленням котлів на біопаливі (Концерн «Міські теплові мережі»)

Огляд проєкту

У 2011 році Концерном «Міські теплові мережі» впроваджений пілотний проєкт з реконструкція котельні Військбуд, 124б зі встановленням котлів на біопаливі. З метою зниження собівартості теплової енергії, використовуються високоефективні твердопаливні котли, що працюють на біомасі. Для виробництва необхідної кількості теплової енергії для забезпечення потреб на ГВП, встановлено два водогрійних твердопаливних котлів типу КВм(а)-0,82 (KRIGER, Україна), постачальник ТОВ "ВИСТА-Днепр". Котельня забезпечує загальну потужність 1,6 МВт/година. У будівлі котельні передбачено встановлення складу «Живе дно», що забезпечує триденний запас палива.

Також передбачено будівництво складів для зберігання і переробки міських деревних відходів у тріску. Реконструкція котельні дозволила не споживати природний газ для потреб гарячого водопостачання военного містечка. На сьогоднішній день експлуатація пілотного об'єкту носить оціночний характер і показує можливість шляхів економії енергоносіїв.

Товари/послуги: Стабільне постачання теплової енергії споживачам за рахунок  використання альтернативного палива (біопаливо)

Вкладені інвестиції

2432,176 тис.грн., власні кошти

Розташування

м. Запоріжжя, вул. Військбуд, 124б


 

Будівництво газоочистки технологічних та неорганізованих викидів на ПрАТ «​Дніпроспецсталь»​

Огляд проєкту

Рік реалізації​: 2012.

Проєкт забезпечує відбір і фільтрацію технологічних викидів від діючих печей сталеплавильного цеху №3. Забезпечує загальний рівень викидів в атмосферу суспедірованних твердих частинок недиференційованих за складом на рівні менше 20 мг/Нм3.

Товари/послуги: Зниження рівня технологічних викидів у атмосферу.


Вкладені інвестиції

84,95 млн. грн. без ПДВ​


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81​


 

Лінія фінішної обробки прокату 120/280 на ПрАТ «Дніпроспецсталь»

Огляд проєкту

Рік реалізації​: 2012.

Проєкт спрямований на фінішну обробку поверхні круглих прутків для спеціальних сталей та забезпечення найбільш жорстких вимог сучасних стандартів.

Товари/послуги: Круглі прутки зі спеціальною обробкою поверхні.


Вкладені інвестиції

16,63 млн. грн. без ПДВ​


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81​


 

Модернізація термічних та нагрівальних печей (15 шт.) на ПрАТ «Дніпроспецсталь»

Огляд проєкту

Рік реалізації​: 2016-2018

Проєкт спрямований на забезпечення експлуатаційної надійності печей, зменшення витрат палива при нагріванні злитків та заготовок. У рамках проєкту виконані роботи з модернізації печей з заміною цегляної футеровки на футеровку з волокнистих вогнетривких матеріалів, системи управління на сучасну, а також з переводом роботи пальникової апаратури на природний газ.


Вкладені інвестиції

112,6 млн. грн без ПДВ​


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81​


 

Будівництво цеху із виробництва феромолібдену на ПрАТ «Дніпроспецсталь»

Огляд проєкту

Рік реалізації​: 2015

Проект спрямований на виробництво феромолібдену для особистих потреб заводу.

Товари/послуги: Виробництво феромолібдену.


Вкладені інвестиції

20,31 млн. грн. без ПДВ


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81


 

Придбання спетрометру ARL-9900 в експрес-групу сталеплавильного цеху №2 (дільниця жароміцних сплавів) на ПрАТ «Дніпроспецсталь»

Огляд проєкту

Рік реалізації​: 2014

Проект спрямований на виконання точного аналізу твердих зразків різної природи, покриваючи діапазон у 83 елемента від B до U (номер 5 і 92 в періодичній системі) і приймаючи концентрації від одиниць ppm до 100%. Потужне програмне забезпечення видає звіт за результатами після виконання аналізу.


Вкладені інвестиції

6,03 млн. грн. без ПДВ


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81


 

Підвід природнього газу середнього тиску до термічних та нагрівальних печей на ПрАТ «Дніпроспецсталь»

Огляд проєкту

Рік реалізації​: 2016

Проєктом передбачене будівництво підведення природного газу, це дозволяє виконувати модернізацію термічних печей, що забезпечує зниження витрат палива і поліпшення якості термообробки металопродукції, а також зниження енергетичної залежності від ПАТ «Запоріжсталь».


Вкладені інвестиції

1,11 млн. грн. без ПДВ


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81


 

Реконструкція кисневого господарства з установкою системи для зберігання та газифікації рідкого кисню на ПрАТ «Дніпроспецсталь»

Огляд проєкту

Рік реалізації​: 2015-2018

Проєктом передбачена часткова реконструкція існуючої системи забезпечення киснем підприємства з перемиканням існуючих вводів на нову магістраль від побудованого сховища з подальшим збереженням існуючої внутрішньозаводської системи споживання.


Вкладені інвестиції

4,5 млн. грн. без ПДВ


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81


 

Реконструкція цеху карбідокремнієвих електронагрівачів з метою створення виробництва вогнетривких бетонів і мас на ПрАТ «Запоріжвогнетрив»

   

Огляд проєкту

Рік реалізації​: 2014

Побудовано 2 лінії-дільниці з виробництва вогнетривких бетонів EIRICH, Німеччина, та дільницю дроблення й розсіву шамоту GALICO, s.r.o. Словаччина.


Вкладені інвестиції

40895,3 тис. грн.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 1


 

Капітальний ремонт коксової батареї №2 ПрАТ «Запоріжкокс»

Огляд проєкту

В рамках реалізації проєкту було виконано капітальний ремонт КБ-2 з заміною елементів армування 46-ти камер (броні, колони, рами, двері). Збільшилися обсяги переробки бензолу та смоли  власного виробництва. Збільшилися обсяги виробництва побічної хімічної продукції цеху уловлювання. Збереження обсягів виробництва коксу валового в сухій вазі на 292.2 тис. тон на рік.

Реалізація даного проєкту дозволила зберегти 119 робочих місць.


Вкладені інвестиції

2528, 09 тис. дол. США. Власні кошти підприємства за рахунок прибутку після оподаткування.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Діагональна, 4


 

Впровадження газгольдера для виключення спалювання газу на ГСУ ПрАТ «Запоріжкокс»

Огляд проєкту

Проєкт реалізований на території ПрАт «Запоріжкокс». Всі інфраструктурні комунікації є власністю «Запоріжкокса». Для раціонального використання коксового газу було проведено установку м'яких резервуарів МР-Г-З (3шт.) в якості газгольдерів. Надмірний коксовий газ при перевищенні тиску 800 мм вод. стовпа під час кантовок накопичується в резервуарах, після закінчення кантовочної паузи і зниженні тиску в магістралі, коксовий газ напірним вентилятором відкачується з газгольдерів назад в газопровід. Таким чином, було досягнене  підвищення енергоефективності підприємства за рахунок виключення викиду коксового газу на ГСП і заміни природного газу на комбінаті «Запоріжсталь» коксовим газом від ПрАТ «Запоріжкокс».


Вкладені інвестиції

292,610 тис. дол. США. Власні кошти підприємства за рахунок прибутку після оподаткування.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Діагональна, 4


 

Оптимізація використання вторинних газів ПрАТ «Запоріжкокс» і ПАТ «Запоріжсталь»

Огляд проєкту

До 2016 року підприємства ПАТ «Запоріжсталь» та ПрАт «Запоріжкокс» не мали спільного газопроводу, що не давало можливості раціонально використовувати існуючі обсяги вторинних газів (доменного так коксового відповідно). Керівництвом двох підприємств прийнято рішення про реалізацію інвестиційного проєкту по оптимізації використання вторинних газів, в рамках якого було заплановано:

  • прокладку газопроводу доменного газу та ремонт газопроводу коксового газу;
  • переобладнання паро генеруючих потужностей ПрАТ «Запоріжкокс» для використання суміші коксового та доменного газів.

Після реалізації проєкту в 2016 році ПАТ «Запоріжсталь» замість спалювання доменного газу на «свічці» постачає його в адресу ПрАТ «Запоріжкокс» для використання на паро генеруючих потужностях. В свою чергу, ПрАТ «Запоріжкокс» відвантажує вивільнений обсяг коксового газу в адресу ПАТ «Запоріжсталь», де висококалорійний КГ дозволяє замістити природний газ, який використовується в технології.

Товари/послуги: Обмін вторинними газами


Вкладені інвестиції

1807,5 тис. дол. США. Власні кошти підприємства за рахунок прибутку після оподаткування.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Діагональна, 4


 

Утилізація коксового газу з виробництвом електричної енергії за рахунок двох 6 МВт турбін на ПрАТ «Запоріжкокс»

Огляд проєкту

Проєкт реалізований в рамках Кіотського протоколу. Установка дозволяє знизити кількість викидів оксиду вуглецю на 250 т на рік, знизити концентрацію твердих частинок у димових газах в 3-5 разів, виробляти до 85 т/год пари і виробляти до 12,5 МВт/год. електроенергії. З 2016 року установка знешкодження та утилізації тепла димових газів коксових батарей дозволила виробити 56 тис. КВт/год. електроенергії і заощадити 76,6 млн. грн., згенерити 460 тис. Гкал теплової енергії та отримати економічний ефект в 56,4 млн. грн. Таким чином, сумарний економічний ефект склав 133 млн. грн.

Проєктом передбачено використання надлишкового коксового газу (КГ) для виробництва електроенергії двома новими паротурбогенераторами з метою заміни електроенергії, яка отримувалась з державної мережі. Також монтаж котлів утилізаторів дозволив одержувати пару власного виробництва.

Концепція проєкту полягає у тому, що коксовий газ одержаний при виробництві коксу, як побічний продукт, використовується для виробництва пари і в подальшому для генерації електричної енергії. Таким чином, початковим  природним ресурсом є вугілля.

Впровадження проєкту дозволило ввести 93 нових робочих місць з середньою заробітною платою 7,1 тис.грн./на міс.

Товари/послуги: Пар власного виробництва, електроенергія власного виробництва


Вкладені інвестиції

23 817,7 тис. дол. США.  Власні кошти підприємства за рахунок прибутку після оподаткування.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Діагональна, 4


 

Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні

Огляд проєкту

Рік реалізації​: 2014 - 2017

Проєкт «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» (РСКЮ) реалізовано у співпраці з Agriteam Canada Consulting Ltd. Створено «Центр Відвідування» для підлітків та молоді у конфлікті з законом (надано технічну допомогу для реалізації проекту: проведено ремонт частини приміщення Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, придбано ноутбук, монітор та клавіатуру, телефон, принтер, офісний стіл, офісне крісло, шафу, книжкові шафи, гардеробну шафу, проектор, електричну плиту тощо).

Впровадження проєкту дозволило організувати групову роботу з неповнолітніми, засудженими до покарань без позбавлення волі, застосувати індивідуальний підхід з комплексного надання послуг, організувати змістовне дозвілля. Під час проходження програм і тренінгів у рамках «Центру Відвідування» діти отримали навички загальноприйнятої поведінки, навчалися приймати відповідальність за власні дії, формувати негативне ставлення до правопорушень.

У рамках роботи Центру Відвідування було налагоджено тісну співпрацю з громадськими організаціями і благодійними фондами, Службами пробації та превенції. З моменту створення Центру Відвідування, в 20 разів збільшилася кількість дітей, у яких з'явився стимул змінити своє життя.

За час реалізації проєкту 71 підліток, засуджений до покарання без позбавлення волі, отримав соціальні послуги (з них: 23 — перебували під соціальним супроводом, 48 — отримували допомогу за карткою отримувачів послуг), жоден не скоїв повне правопорушення.


Вкладені інвестиції

За рахунок канадської сторони придбано меблі та комп’ютерну техніку на суму 199,071 тис. грн., надано технічну допомогу з проведення ремонту приміщення та навчання фахівців, які задіяні у проєкті. За рахунок місцевого бюджету введено посади 7 фахівців із соціальної роботи.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 34а


 

Реконструкція дошкільного навчального закладу №100

   

Огляд проєкту

Рік реалізації​: липень 2016 - жовтень 2017

В рамках реалізації німецько-українського соціального проєкту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» німецьким товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та Запорізькою міською радою передбачено:

  • проведення робіт по відновленню дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №100 «Гармонія»;
  • проведення робіт по ремонту харчоблоку ДНЗ №270 (вул. Чарівна, 157г);
  • розробка переліку обладнання для модернізації харчоблоку ДНЗ №270 (вул. Чарівна, 157г);
  • забезпечення матеріальної бази для функціонування ДНЗ (обладнання, інвентар та ін.);
  • виконання проєктних робіт по благоустрою прилеглої території ДНЗ №100.


Вкладені інвестиції

18 млн. грн.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Харчова, 15


 

Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні (ВПО)

Огляд проєкту

Рік реалізації​: лютий 2017 - серпень 2017

У рамках реалізації проєкту «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні (ВПО)» проведено ремонт приміщення Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді під розміщення спортивного обладнання, яке придбано за сприяння компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusam-menarbeit (GIZ) GmbH. Що дозволило забезпечити доступ до занять фізичною культурою осіб з числа ВПО, демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей, неповнолітніх, які засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі.


Вкладені інвестиції

149,377 тис. грн.

За рахунок компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusam-menarbeit (GIZ) GmbH (внесок 61,277 тис. грн.) придбано спортивне обладнання: фітнес-станція, шведська стінка, тенісний стіл, бігова доріжка, велотренажер горизонтальний, гантелі, м’ячі тощо. За рахунок коштів бюджету міста (внесок 88,1 тис.грн.) проведено ремонт приміщення ЗМЦСССДМ для розміщення спортивного обладнання.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 34а


 

Створення центру соціальної активності для осіб похилого віку «Ветеран» у м. Запоріжжя

Огляд проєкту

З метою організації соціально-культурної роботи з громадянами похилого віку м. Запоріжжя, надання їм комплексних послуг, спрямованих на підтримку соціальної активності, фізичного та психологічного здоров'я, змістовного проведення вільного часу, управління соціального захисту населення Запорізької міської ради спільно з Запорізьким міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та громадськими організаціями: Запорізькою міською організацією ветеранів війни, праці та військової служби, Запорізьким місцевим осередком Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність», упродовж 2009-2011 років приймало участь в соціальних проектах, спрямованих на підтримку місцевих ініціатив зі створення Центрів соціальної активності, надання їм якісних соціальних послуг.

Реалізація проєктів надала змогу укріпити матеріально-технічну базу відділень денного перебування: створити залу для занять фізичною культурою; швейну майстерню; медичну кімнату; закупити меблі та обладнання тощо.

Після реалізації проєктів безоплатні соціальні послуги продовжують надавати пенсіонерам м. Запоріжжя до теперішнього часу на базі відділень денного перебування територіального центру.

На базі створеної інфраструктури впроваджуються нові послуги: «Університет третього віку», гуртки комп’ютерної грамотності.

Товари/послуги: В рамках реалізації проєктів вдалось розширити спектр соціальних послуг, які зможуть отримувати громадяни похилого віку: заняття оздоровчою фізкультурою; відвідування гуртків за інтересами; отримання консультацій психолога, юриста; швацькі послуги, перукарські; медико-соціальні послуги; лекції, бесіди, екскурсії та інше.


Вкладені інвестиції

Загальна сума отриманих грантів склала 325,0 тис.грн.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 9а


 

Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні» ("мобільні кейси")

Огляд проєкту

В управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському, Комунарському, Олександрівському, Хортицькому та Шевченківському  районах  в результаті спільної роботи з представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ запроваджено використання в роботі Мобільного соціального офісу та на прийомі в управлінні «мобільних кейсів».

Це дало змогу наблизити послугу до заявника, спростити процес прийому документів та надавати максимальний комплекс якісних послуг на виїзних прийомах «мобільних соціальних офісів» за допомогою оснащення мобільними кейсами.

 

Вкладені інвестиції

255,0 тис.грн.


 

Рівень компетентності соціального робітника - якісна соціальна послуга

Огляд проєкту

Проєкт профінансовано МЗС Норвегії та реалізовано у співпраці з всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».

В рамках проєкту проведено навчання соціальних працівників та фахівців, психологів та практичних психологів Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з метою підвищення рівня професійної компетентності таких працівників та підвищення якості і доступності соціальних послуг шляхом  зменшення ризику професійного вигорання.

 

Вкладені інвестиції

166,625 тис.грн.

 

Розташування

м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 9а


 

Мобільний молодіжний хаб

Огляд проекту

Створення єдиного інтерактивного простору, яке буде слугувати платформою для реалізації громадського та творчого потенціалу молоді міста Запорожжя

 

Вкладені інвестиції

100,0 тис.грн.

 

Розташування

м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 30а


Оновлення міського пасажирського автомобільного транспорту

Огляд проєкту

Придбання для Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту «Запоріжелектротранс» 85 нових автобусів великої місткості, у фінансовий лізинг у 2017-2018 роках

 

Вкладені інвестиції

450 млн.грн.

 

Розташування

м. Запоріжжя


Модернизация схемы энергообеспечения – переход на автономную компрессорную подачу сжатого воздуха (ООО «Запорожский литейно-механический завод»)

Огляд проєкту

Проект направлен на сокращение расходов и повышение качества сжатого воздуха в технологическом процессе предприятия, снижение времени простоев технологического оборудования (особенно в осенне-зимний период, по причине промерзания трубопроводов) исключение расходов природного газа на обогрев трубопроводов и конденсатоотводчиков. Проект реализован посредством установки автономных компрессорных станций, непосредственно возле потребителя.

Вкладені інвестиції

10,5 млн.грн.

 

Розташування

м. Запоріжжя, Південне шосе, 72 (Литейный цех, Механический цех, Цех металлоконструкций)


Реконструкция печи сушильной конвейера №1 литейного цеха (ООО «Запорожский литейно-механический завод»)

Огляд проєкту

Проект направлен на сокращение расходов и повышение качества просушки форм изложниц в печи сушильной конвейера №1 литейного цеха. Применена автоматическая система контроля и управления параметрами печи сушильной конвейера №1 (благодаря оснащению печи современной системой АСУ ТП). Что позволило реализовать возможность проведения просушки форм изложниц по технологии ЖСС с остановкой печи сушильной конвейера №2. Печь оснащена современными горелками с регуляторами соотношения «газ-воздух», электродами розжига и контроля пламени. 

Выполнена модернизация футеровки с установкой современных огнеупорных материалов на существующие стены печи.

 

Вкладені інвестиції

12,35 млн.грн.

Розташування

м. Запоріжжя, Південне шосе, 72 (Литейный цех)

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Оновлення автомобільного парку та придбання спеціалізованого обладнання для усунення аварій

Огляд проєкту

Заходом передбачається заміна застарілої автомобільної техніки та спеціалізованового обладнання, що дозволить скоротити споживання палива та витрат на її ремонт. Використання нового спеціалізованого обладнання зменшить час усунення аварійних ситуацій та витоків.

Вкладені інвестиції

близько 67,2 млн. грн. (з ПДВ)

Розташування

Служба автотранспорту та об’єкти КП «Водоканал»

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Модернізація споруд та обладнання системи підготовки питної води Дніпровської водопровідної станції №2 (ДВС-2)

Огляд проєкту

Впровадження технології амонізації води для запобігання утворення побічних продуктів дезінфекції (зокрема хлороформу), тим самим забезпечення якості питної води відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10. Заходом передбачалось улаштування  автоматичної системи приготування розчину сульфату амонію MixLine 7300-2000SA, ALEBRO (Німеччина) та станції дозування робочого розчину   DS-3-255, Grundfos (Німеччина). Технологія амонізації води  введена в експлуатацію у 2017р.

Вкладені інвестиції

близько 1,8 млн. грн. (з ПДВ)

Розташування

Дніпровська водопровідна станція №2 (ДВС-2), м. Запоріжжя, вул.  Набережна, 39

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Модернізація  дренажно-розподільної системи у швидких фільтрах схеми №3 Дніпровської водопровідної станцій №1 (ДВС-1)

Огляд проєкту

Модернізація схеми №3 націлена на збільшення потужностей очисних споруд ДВС-1 та зменшення навантаження на фільтрувальні споруди під час масового розвитку фітопланктону або тимчасового погіршення якості води у джерелі по каламутності, забарвленості, а також забезпечення резерву під час проведення ремонтних робіт на швидких фільтрах схем №№1,2. Заходом  здійснено встановлення нової дренажно-розподільної системи (4 комплекти), завантаження нового фільтруючого шару, монтаж шаф керування засувками.

Вкладені інвестиції

близько 1,2 млн. грн. (з ПДВ)

Розташування

Дніпровська водопровідна станція №1 (ДВС-1), м.Запоріжжя, вул. Вузлова, 23

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Модернізація повітродувних станцій  Центральних очисних споруд №1 та №2 (ЦОС-1, ЦОС-2)

Огляд проєкту

Реалізація заходу передбачала  заміну повітродувок (2 од.)  з їх обладнанням перетворювачами частоти, що дозволило  скоротити витрати електроенергії та забезпечити  автоматичне регулювання необхідного об’єму повітря на очисних спорудах ЦОС-1, ЦОС-2.

Вкладені інвестиції

близько 4,2 млн. грн. (з ПДВ)

Розташування

ЦОС-1, м. Запоріжжя, вул. Культурна, 223

ЦОС-2, с. Нижня Хортиця,  Запорізький район, вул. Кооперативна, 21  

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Модернізація споруд та обладнання ЦОС-1, ЦОС-2 (аераційні системи)

Огляд проєкту

В період  2017-2019рр. виконано заміну аераційних систем: на ЦОС-1 –в аеротенку лінії №1, на ЦОС-2 –в аеротенках №1-3. Встановлення нових аераційних систем забезпечило більш ефективний процес насичення киснем муловодяної суміші, що надало можливість раціонально використовувати повітродувне обладнання, знизити затрати електроенергії та забезпечити нормативну якість очистки стічних вод.

Вкладені інвестиції

близько 9,5 млн. грн. (з ПДВ)

Розташування

ЦОС-1, м. Запоріжжя, вул. Культурна, 223

ЦОС-2, с. Нижня Хортиця, Запорізький район, вул. Кооперативна, 21  

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Улаштування вузла дозування гіпохлориту натрію на ЦОС-2

Огляд проєкту

Головною метою заходу було виключення з експлуатації потенційно небезпечного об’єкту – хлораторної станції  зі складом хлору, яка потребувала реконструкції. Тому у вересні 2017 року  вузол дозування  гіпохлориту натрію було  введено  в роботу. Застосування гіпохлориту натрію замість хлору має низку переваг: безпечне зберігання реагенту, простота дозування, відсутність виникнення загрози техногенної аварії.

Вкладені інвестиції

близько 78,0 тис. грн. (з ПДВ)

Розташування

ЦОС-2, с. Нижня Хортиця, Запорізький район, вул. Кооперативна, 21

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Заміна випарника хлору в хлорному господарстві ДВС-1

Огляд проєкту

Заходом передбачалась заміна старого випарника хлору, який введено в експлуатацію у 2007 році на новий Е-2000 компанії Wallace & Tiernian. Встановлення нового випарника хлору забезпечило ефективне та безпечне проведення процесу знезараження питної води, забезпечило гарантований резерв у випадку виходу з ладу іншого діючого випарника.

Вкладені інвестиції

близько 2,0 млн. грн. (з ПДВ)

Розташування

ДВС-1, м. Запоріжжя, вул. Вузлова, 23

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Заміна насосного обладнання реагентного господарства ділянки попередньої очистки води блоку №1 Дніпровської водопровідної станції № 1 (ДВС–1)

Огляд проєкту

Реалізація заходу забезпечила проведення якісного процесу коагуляції води, забезпечила правильність та високу точність дозування реагенту, надало можливість виключити постійні збої в роботі обладнання, що впливають на коливання фактичних доз від заданих. Можливість включення до системи автоматизації для більш ефективного процесу дозування коагулянту зробить більш зручним обслуговування обладнання, забезпечить надійність і безпеку роботи, дозволить швидко реагувати на зміни в подачі коагулянту та коректувати його витрату.

У 2020р. виконано встановлення 8 нових насосів-дозаторів фірми Grundfos.

Вкладені інвестиції

близько 3,2 млн. грн. (з ПДВ)

Розташування

ДВС-1, м. Запоріжжя, вул. Вузлова, 23

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Улаштування / модернізація системи енергопостачання об’єкту ДВС-1 та модернізація насосних станцій І, ІІ та ІІІ підйомів

Огляд проєкту

Виконання заходу передбачало встановлення / заміну електродвигунів насосного обладнання, встановлення перетворювачів частоти з комплектуючими (контролери, вакуумний вимикач).

Реалізація заходу в період 2016-2019рр. надало можливість без зміни гідравлічних параметрів насосного обладнання та трубопроводів забезпечити необхідні об’єми обробленої води на спорудах, стабільний гідравлічний режим між роботою водопровідних станцій та розподільної мережею міста, забезпечила стабільний тиск в системі водопроводу та зниження витрат електроенергії.

Вкладені інвестиції

близько 12,6 млн. грн. (з ПДВ)

Розташування

ДВС-1, м. Запоріжжя, вул. Вузлова, 23 ДВС-2, м.Запоріжжя, вул. Набережна, 39, насосні станції  «Шевченко», м.Запоріжжя, вул. Іванова, 91,  «Хортицька» м.Запоріжжя, вул. Козака Бабури,11б

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Улаштування вузла додаткового знезараження питної води гіпохлоритом натрію на насосній станції «Леваневська»

Огляд проєкту

Головною метою заходу було забезпечення додаткового знезараження питної води в теплий період року, враховуючи її тривалий час знаходження в мережі, а також виключення з експлуатації потенційно небезпечного об’єкту – хлораторної станції  зі складом хлору, яка потребувала реконструкції. Тому в 2018 році  вузол дозування  гіпохлориту натрію було  введено  в роботу. Застосування гіпохлориту натрію замість хлору має низку переваг: безпечне зберігання реагенту, простота дозування, тривалий ефект дезінфекції, відсутність виникнення загрози техногенної аварії в межах міста.

Вкладені інвестиції

близько 0,3 млн. грн. (з ПДВ)

Розташування

Насосна станція  «Леваневська»,  м. Запоріжжя, вул. Стартова 3-Ж

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Модернізація центральної лабораторії питної води та центральної лабораторії стічної води

Огляд проєкту

Реалізація заходу була направлена на переоснащення лабораторій сучасним обладнанням та приладами для своєчасного та якісного проведення лабораторного контролю всіх необхідних показників. Придбання нового обладнання дозволило оптимізувати проведення аналізів, підвищити точність вимірювань та скоротити час на виконання аналізів.

Вкладені інвестиції

близько 2,4 млн. грн. (з ПДВ)

Розташування

Центральна  лабораторія  питної води (ЦЛПВ)  та центральна  лабораторія стічної води (ЦЛСВ) –  м. Запоріжжя, вул. Тамбовська, 4

Дільниця ЦЛПВ ДВС-1 – м. Запоріжжя, вул. Вузлова, 23

Дільниця ЦЛПВ ДВС-2 – м. Запоріжжя, вул. Набережна, 56

Дільниця ЦЛСВ ЦОС-1 – м. Запоріжжя, вул. Культурна, 223

Дільниця ЦЛСВ ЦОС-2 – с. Нижня Хортиця, вул. Кооперативна, 21

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Реконструкція водопровідних та каналізаційних мереж

Огляд проєкту

Заходом передбачалась реконструкція мереж водопроводу та каналізації з повною заміною аварійних ділянок, які відпрацювали свій нормативний строк експлуатації.

Реконструкція водопровідних мереж дозволила забезпечити безпечне і нормальне їх функціонування та забезпечила безперебійне та надійне водопостачання та водовідведення для споживачів міста.

Своєчасна реконструкція каналізаційних мереж виключила ймовірність забруднення навколишнього природного середовища каналізаційними стоками та негативний вплив на екологічний стан прилеглої території.

Вкладені інвестиції

близько 48,0 млн. грн. (з ПДВ)

Розташування

м. Запоріжжя

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Оснащення приладами обліку об'єктів підприємства та житлових будинків

Огляд проєкту

Заміна застарілих та морально зношених приладів обліку встановлених на об'єктах підприємства. Використання витратомірів забезпечить достовірний облік води, дотримання технологічних режимів при транспортуванні та подачі води користувачам. Технічне обслуговування цих витратомірів не потребує зупинки водоводів та припинення подачі води.

Встановлення приладів обліку у підвалах житлових будинків дозволить знизити рівень комерційних втрат питної води внаслідок крадіжок та негерметичність водорозбірної арматури (змивних бачків, нещільно закриті водорозбірні крани), витрати води, які нижче порогу чутливості квартирного лічильника

Вкладені інвестиції

близько 3,5 млн. грн. (з ПДВ)

Розташування

Об'єкти КП «Водоканал» та житлові будинки м. Запоріжжя

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Технічне переоснащення каналізаційних насосних станцій. Модернізація насосного обладнання ЦКНС

Огляд проєкту

Заміна застарілого насосного обладнання з низьким ККД. Встановлення більш ефективних насосів та станції «плавного пуску», що дозволило зменшити споживання електричної енергії при включенні обладнання в роботу. Технічне переоснащення насосного обладнання дозволило зменшити кількість аварійних ситуацій та знизити питому норму споживання електричної енергії.

Вкладені інвестиції

близько 2,6 млн. грн. (з ПДВ)

Розташування

Каналізаційні насосні станції КП «Водоканал» м. Запоріжжя

“Будівництво теплових мереж від котельні по вул. Глісерна, 14 до котельні по вул. Святого Миколая, 79а, м. Запоріжжя з улаштуванням центрального теплового пункту”

Проєкт “Будівництво теплових мереж від котельні по вул. Глісерна, 14 до котельні по вул. Святого Миколая, 79а, м. Запоріжжя з улаштуванням центрального теплового пункту” включав у себе наступні заходи:

– прокладання нової теплової мережі від існуючих теплових мереж котельні по вул. Святого Миколая до котельні по вул. Глісерна, 14;

– реконструкцію котельні по вул. Глісерна, 14 з улаштуванням у цій ЦТП та автоматизацією його роботи.

Реалізація проєкту дозволила підвищити ефективність роботи об’єднаних районів теплопостачання із завантаженням потужностей котельної по вул. Святого Миколая, 79а, підвищила якість та надійність теплопостачання споживачів району від котельні по вул. Глісерна, 14.Проєкт “Будівництво теплових мереж від котельні по вул. Глісерна, 14 до котельні по вул. Святого Миколая, 79а, м. Запоріжжя з улаштуванням центрального теплового пункту” включав у себе наступні заходи:

– прокладання нової теплової мережі від існуючих теплових мереж котельні по вул. Святого Миколая до котельні по вул. Глісерна, 14;

– реконструкцію котельні по вул. Глісерна, 14 з улаштуванням у цій ЦТП та автоматизацією його роботи.

Реалізація проєкту дозволила підвищити ефективність роботи об’єднаних районів теплопостачання із завантаженням потужностей котельної по вул. Святого Миколая, 79а, підвищила якість та надійність теплопостачання споживачів району від котельні по вул. Глісерна, 14.

Проєкт “Будівництво теплових мереж від котельні по вул. Глісерна, 14 до котельні по вул. Святого Миколая, 79а, м. Запоріжжя з улаштуванням центрального теплового пункту” включав у себе наступні заходи:

– прокладання нової теплової мережі від існуючих теплових мереж котельні по вул. Святого Миколая до котельні по вул. Глісерна, 14;

– реконструкцію котельні по вул. Глісерна, 14 з улаштуванням у цій ЦТП та автоматизацією його роботи.

Реалізація проєкту дозволила підвищити ефективність роботи об’єднаних районів теплопостачання із завантаженням потужностей котельної по вул. Святого Миколая, 79а, підвищила якість та надійність теплопостачання споживачів району від котельні по вул. Глісерна, 14.

Проєкт “Будівництво теплових мереж від котельні по вул. Глісерна, 14 до котельні по вул. Святого Миколая, 79а, м. Запоріжжя з улаштуванням центрального теплового пункту” включав у себе наступні заходи:

– прокладання нової теплової мережі від існуючих теплових мереж котельні по вул. Святого Миколая до котельні по вул. Глісерна, 14;

– реконструкцію котельні по вул. Глісерна, 14 з улаштуванням у цій ЦТП та автоматизацією його роботи.

Реалізація проєкту дозволила підвищити ефективність роботи об’єднаних районів теплопостачання із завантаженням потужностей котельної по вул. Святого Миколая, 79а, підвищила якість та надійність теплопостачання споживачів району від котельні по вул. Глісерна, 14.

Обсяг інвестицій, 5 374,98 тис. грн.

 

 

 Назва проекту: Технічне переоснащення та реконструкція діючих виробництв, виготовлення та впровадження спеціальних засобів технологічного оснащення для виготовлення продукції оборонного призначення.

   Огляд проекту:  Рік реалізації ​: 2018-2020

    Виготовлення сучасної радіолокаційної техніки вимагає постійного оновлення виробництва, впровадження нових технологій та підготовку висококваліфікованих кадрів.

   Створено сучасне складально-монтажне виробництво

    В результаті глибокої модернізації приладобудівного виробництва на КП «НВК «Іскра» введено в дію сучасний цех з виготовлення електронних цифрових обчислювачів за новою технологією, аналогів якої в Україні немає.

Введення в дію технології пайки у парофазній печі на підприємстві дає змогу відійти від необхідності  купівлі  цифрових модулів, які мають високу вартість у підприємств–партнерів, прискорити процес випуску продукції, підвищити якість та зменшить собівартість. Це впровадження є дуже важливим ще й тому,  що значна кількість цифрових модулів, які можуть виготовлятись за допомогою нової технології, використовуються майже у всіх типах виробів, що випускаються підприємством.

     Організовано сучасне механообробне виробництво

      На початку 2020 року на підприємстві КП «НВК «Іскра» завершились роботи по оснащенню та введенню в експлуатацію нової дільниці верстатів з числовим та програмним керуванням.

Дільниця оснащена 10 високотехнологічними  верстатами виробництва надійних та перевірених  брендів південної Кореї та Тайваню, які пройшли повний аналіз у процесі відбору, щодо забезпечення точності та параметрів виготовляємої продукції, можливості гнучкого коригування програмного забезпечення, якісного та швидкого технічного обслуговування, та наявності доступного допоміжного оснащення та інструменту. Серед цих верстатів: токарні, токарно-фрезерні, горизонтально та вертикально фрезерні. За рахунок універсальності нового обладнання у певній кількості випадків є можливість значно скоротити процес підготовки виробництва та оптимізувати технологічний процес виготовлення деталей за рахунок суміщення виконання операцій на одному верстаті за одне встановлення.

    Створена дільниця обробки листового металу                                                                                                                                  

    На новій дільниці встановлено сучасний верстат лазерної різки виробництва компанії «Араміс» (Україна), який за своїми функціональними можливостями не поступається закордонним аналогам, проте коштує значно нижче.   Це обладнання значно оптимізувало процес виготовлення деталей з листового металу одиничного та дрібносерійного виробництва за рахунок значної гнучкості та функціоналу.
    Також, дільниця оснащена двома листозгинальними верстатами із зусиллям гнуття 135 тон та 40 тон, та максимальною довжиною гнуття 3 метри

Оновлено контрольно-вимірювальний комплекс та   випробувальне обладнання

Підрозділи підприємства оснащені сучасною контрольно-вимірювальною апаратурою ROHDE & SCHWARZ (близько 100 одиниць) та випробувальними стендами.

Прилади ROHDE & SCHWARZ дозволяють з високою точністю  виконувати роботи з настроювання, регулювання та приймально-здавальних випробувань модулів та субблоків надвисоких частот, апаратури задаючої і приймальної системи виробу, а також виконувати  ремонт і настройки виробів в польових умовах.

Назва проєкту  Придбання для Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту «Запоріжелектротранс» 5 нових багатомісних  тролейбусів з автономним ходом у фінансовий лізинг у 2019 році

Реалізація проєкту дозволила частково оновити парк тролейбусів м.Запоріжжя та відкрити нові маршрути.

Використання таких тролейбусів забезпечує безпечні та якісні послуги з перевезення пасажирів громадським електротранспортом у місцях, де відсутня контактна мережа та дозволяє об’їжджати пориви кабельної мережі і ДТП, що трапились на шляху тролейбуса.

Придбання тролейбусів з автономним ходом дозволило восени 2019 р. запустити туристичний тролейбусний маршрут №1, який сполучає центр міста із о.Хортиця через вул.Вінтера та Арковий міст (маршрутом  щоденно перевозиться близько 500 пас.,); восени 2020 р. було сполучено новим тролейбусними маршрутом №2 мкрн Бородинський та мкрн Бабурка (по якому рух відбувається автономно) через вул. Істоміна (маршрутом щоденно користуються близько 1100 пас.).

Вкладені інвестиції 66 млн.грн.

м. Запоріжжя,  Вознесенівський, Дніпровсткий та Хортицький райони міста (тролейбусні маршрути №№1, 2)

 

ПрАТ «Запоріжтрансформатор»

Модернізація освітлення с забезпеченням секційного вмикання в Зварювальному цеху (1 –а черга)

Огляд проекту; Більшість світильників, якими забезпечується освітлення виробничих приміщень розраховані на використання ламп типу ДРЛ які є неефективними з точки зору енергоспоживання, а також містять в своєму складі пари ртуті, що потребує додаткової спеціальної утилізації. Крім того Директивою Європарламенту  2000/32/ЄС передбачена поетапна заборона використовувати лампи, що не відповідають мінімальним вимогам цього регламенту за енергоекономічністю. В Україні наразі діє «Технічний регламент, щодо вимог до екодизайну для ламп спрямованого випромінення, світлодіодних ламп і пов’язаного з ними обладнання» затверджений постановою КМУ № 264 від 27.03.2019, що остаточно набуває чинності в 2022 році.

 В ході реалізації проекту виконано   заміну діючих світильників на частині дільниць в зварювальному цеху підприємства на LED світильники, що забезпечило:

  • зменшення витрат   електроенергії на освітлення виробничого приміщення;
  • економія затрат пов’язаних зі зберіганням та утилізацією небезпечних відходів

підвищення екологічної безпеки

Вкладені інвестиції: 760 тис. грн з ПДВ

Розташування: ПрАТ «Запоріжтрансформатор», м. Запоріжжя, Дніпровське шосе, 3

 

ПрАТ «Запоріжтрансформатор»

Модернізація системи забезпечення стисненим повітрям підприємства

Огляд проекту Проект передбачає зменшення витрат та підвищення якості подачі стисненого повітря, для використання в виробничих процесах, за рахунок встановлення сучасних гвинтових компресорів на компресорній станції.

Вкладені інвестиції 235 тис. грн з ПДВ

Розташування ПрАТ «Запоріжтрансформатор», м. Запоріжжя, Дніпровське шосе, 3

ПрАТ «Запоріжтрансформатор»

Створення автоматизованої системи технічного обліку електроенергії ПрАТ «ЗТР»

Огляд проектуАСТОЕ ПРАТ «ЗТР» модернізується для досягнення наступного:

  • Виконання вимог нормативних документів щодо обліку електроенергії, в тому числі й погодинного її обліку.
  • Створення процесу збору, обробки та передачі інформації з усіх точок технічного обліку електроенергії ПРАТ «ЗТР».
  • Підвищення оперативності та надійності надходження інформації від первинних приладів обліку.
  • Зменшення частки ручної праці й суб’єктивних людських чинників, пов’язаних із зчитуванням показів розрахункових приладів обліку
  • Підвищення надійності системи технічного обліку

Зниження невиробничих витрат електроенергії

Вкладені інвестиції 550 тис. грн з ПДВ

 Розташування ПрАТ «Запоріжтрансформатор», м. Запоріжжя, Дніпровське шосе, 3

 

Модернізація системи автоматичного керування нагрівом печей попереднього нагріву газостата (САУППНГ)

 ПрАТ "Дніпроспецсталь"

Проект націлен на підвищення надійності та поліпшення технічних характеристик лінії горячого пресування. Заміна електронних та силових модулів, блоків, контролерів,  датчиків лінійного розширення на печах (стріла прогину) існуючої системи автоматичного управління нагрівом печей попереднього нагріву та газостату.Вкладні інвестиції 10.892,4 (тис. грн з ПДВ)

  • Запорізька міська рада
  • Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»