ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Успішні проекти

Розширення та реконструкція центральних каналізаційних очисних споруд Лівого берега (ЦОС-1) м. Запоріжжя у рамках Кредитної угоди «Програма інвестицій та розвитку системи водопостачання та очищення води в м. Запоріжжя» між Європейським Банком Реконструкції та Розвитку та КП «Водоканал» м. Запоріжжя

очисні споруди водоканалу

Огляд проекту

У зв'язку з незадовільним станом системи водопостачання та водовідведення м. Запоріжжя, погіршенням екологічного стану в регіоні, відсутністю достатніх обсягів фінансування з державного та місцевого бюджетів, а також власних обігових коштів, КП «Водоканал» за участю міста, області і держави в 1999 році одним з перших почав співпрацю з міжнародною фінансовою організацією — Європейським Банком Реконструкції та Розвитку, з метою модернізації і реконструкції водопровідно каналізаційного господарства, шляхом використання більш ефективного обладнання і технологій.

Кредитну угоду між ЄБРР та КП «Водоканал» по «Програмі інвестицій та розвитку системи водопостачання та очищення води м. Запоріжжя» підписано сторонами 21 травня 1999 року та ратифіковано Верховною Радою України (Закон України 19 жовтня 1999 року №1162-XIV).

Останній транш кредиту КП «Водоканал» погашено 5 лютого 2014 року.

Завершення робіт по Першому пусковому комплексу (перша та друга технологічні лінії очищення стічних вод) розширення та реконструкції центральних каналізаційних очисних споруд Лівого берега (ЦОС-1) м. Запоріжжя забезпечило:

 • досягнення екологічного ефекту внаслідок припинення скиду недостатньо очищених стічних вод у річку Дніпро;
 • покращення якості води Каховського водосховища як джерела водопостачання Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей;
 • знизити негативний техногенний вплив на навколишнє середовище та здоров’я населення.

Завершення робіт по другому пусковому комплексу забезпечило:

 • скорочення земельних площ, які зайняті муловими полями;
 • зниження негативного техногенного впливу на навколишнє середовище та здоров’я населення.


Вкладені інвестиції

28,0 млн. дол. США​


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Культурна, 227​​


 

Очисні споруді на Запорізькому заводі ПрАТ «Карлсберг Україна»​​​

Огляд проекту

Компанія «Карлсберг Україна», що входить до групи компаній Карлсберг є соціально-відповідальною, і намагається мінімізувати вплив власної діяльності на навколишнє середовище. Виконуючи цей принцип компанія «Карлсберг Україна» з 2004 року веде впровадження проектів з підвищення енергоефективності підприємства, ключовим з яких став проект з будівництва очисних споруд для очистки стічних вод.

Перший ступінь очистки стічних вод (механічна очистка) було введено в експлуатацію у 2007 році. Одразу після цього почалось проектування та будівництво другого ступеня очистки стічних вод підприємства (анаеробна очистка), який було завершено у 2010 році. Анаеробний мул було поставлено цистернами компанією Enviro Chemie Німеччина з декількох європейських країн. В результаті реалізації проекту створено 7 робочих місць.

Реалізація проекту з анаеробної очистки стоків дозволила значно знизити рівень забруднюючих речовин у стічних водах підприємства та почати вироблення біогазу, який нині використовується для забезпечення виробничих потреб підприємства.


Вкладені інвестиції

Загальна сума інвестицій в обидва ступені очистки стоків склала 5 276 000 євро. Реалізація першого етапу проекту 2004-2007 коштувала 1 311 000 євро, вартість впровадження другого етапу у 2008-2010 склала 3 965 000 євро. Інвестування проекту забезпечено власними коштами підприємства.​


Розташування

Очисні споруди розташовані на території заводу ПАТ «Карлсберг Україна» у Хортицькому районі м.Запоріжжя за адресою вул. Василя Стуса, будинок 6 (4)​.


 

Реконструкція системи теплопостачання Вознесенівського, Олександрівського районів м. Запоріжжя (Концерн «Міські теплові мережі»)

Огляд проекту

У 2011 році Концерном «Міські теплові мережі» був введений в експлуатацію об’єкт «Системи теплопостачання Вознесенівського, Олександрівського районів м. Запоріжжя – реконструкція». Для впровадження даного заходу здійснено будівництво перетинки від теплової камери філії Концерну „Міські теплові мережі” Вознесенівського району до котельні по вул. Шкільна, 2а з прокладанням 1500 м теплових мереж вздовж проспекту Соборному по вул. Яценко з улаштуванням насосної станції на зворотньому трубопроводі.

Реалізація проекту дозволила оптимізувати газоспоживання м. Запоріжжя, шляхом скорочення споживання  природного газу для потреб гарячого водопостачання в літній період споживачами Олександрівського, Вознесенівського районів та житлового масиву „Південний” за рахунок використання вторинного надлишкового тепла промислового сектору, а саме теплової енергії, виробленої на металургійному комбінаті ПАТ „Запоріжсталь”.

Товари/послуги: Забезпечення гарячого водопостачання споживачів Олександрівського, Вознесенівського районів та мікрорайону «Південний» за рахунок використання вторинного надлишкового тепла промислового сектору, а саме теплової енергії, виробленої на металургійному комбінаті ПАТ „Запоріжсталь”.

Вкладені інвестиції

Всього – 17699,839 тис. грн, в тому числі: державний бюджет – 8392,6 тис.грн., місцевий бюджет –  3191,166 тис.грн., обласний бюджет – 6116,073 тис.грн.

Розташування

м. Запоріжжя, котельні по вул. О.Нахімова 4, вул. Шкільній 4, вул. Чубанова 3д та ін.


 

Котельня по вул. Військбуд, 124б, м. Запоріжжя - реконструкція зі встановленням котлів на біопаливі (Концерн «Міські теплові мережі»)

Огляд проекту

У 2011 році Концерном «Міські теплові мережі» впроваджений пілотний проект з реконструкція котельні Військбуд, 124б зі встановленням котлів на біопаливі. З метою зниження собівартості теплової енергії, використовуються високоефективні твердопаливні котли, що працюють на біомасі. Для виробництва необхідної кількості теплової енергії для забезпечення потреб на ГВП, встановлено два водогрійних твердопаливних котлів типу КВм(а)-0,82 (KRIGER, Україна), постачальник ТОВ "ВИСТА-Днепр". Котельня забезпечує загальну потужність 1,6 МВт/година. У будівлі котельні передбачено встановлення складу «Живе дно», що забезпечує триденний запас палива.

Також передбачено будівництво складів для зберігання і переробки міських деревних відходів у тріску. Реконструкція котельні дозволила не споживати природний газ для потреб гарячого водопостачання военного містечка. На сьогоднішній день експлуатація пілотного об'єкту носить оціночний характер і показує можливість шляхів економії енергоносіїв.

Товари/послуги: Стабільне постачання теплової енергії споживачам за рахунок  використання альтернативного палива (біопаливо)

Вкладені інвестиції

2432,176 тис.грн., власні кошти

Розташування

м. Запоріжжя, вул. Військбуд, 124б


 

Будівництво газоочистки технологічних та неорганізованих викидів на ПрАТ «​Дніпроспецсталь»​

Огляд проекту

Рік реалізації​: 2012.

Проект забезпечує відбір і фільтрацію технологічних викидів від діючих печей сталеплавильного цеху №3. Забезпечує загальний рівень викидів в атмосферу суспедірованних твердих частинок недиференційованих за складом на рівні менше 20 мг/Нм3.

Товари/послуги: Зниження рівня технологічних викидів у атмосферу.


Вкладені інвестиції

84,95 млн. грн. без ПДВ​


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81​


 

Лінія фінішної обробки прокату 120/280 на ПрАТ «Дніпроспецсталь»

Огляд проекту

Рік реалізації​: 2012.

Проект спрямований на фінішну обробку поверхні круглих прутків для спеціальних сталей та забезпечення найбільш жорстких вимог сучасних стандартів.

Товари/послуги: Круглі прутки зі спеціальною обробкою поверхні.


Вкладені інвестиції

16,63 млн. грн. без ПДВ​


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81​


 

Модернізація термічних та нагрівальних печей (15 шт.) на ПрАТ «Дніпроспецсталь»

Огляд проекту

Рік реалізації​: 2016-2018

Проект спрямований на забезпечення експлуатаційної надійності печей, зменшення витрат палива при нагріванні злитків та заготовок. У рамках проекту виконані роботи з модернізації печей з заміною цегляної футеровки на футеровку з волокнистих вогнетривких матеріалів, системи управління на сучасну, а також з переводом роботи пальникової апаратури на природний газ.


Вкладені інвестиції

112,6 млн. грн без ПДВ​


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81​


 

Будівництво цеху із виробництва феромолібдену на ПрАТ «Дніпроспецсталь»

Огляд проекту

Рік реалізації​: 2015

Проект спрямований на виробництво феромолібдену для особистих потреб заводу.

Товари/послуги: Виробництво феромолібдену.


Вкладені інвестиції

20,31 млн. грн. без ПДВ


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81


 

Придбання спетрометру ARL-9900 в експрес-групу сталеплавильного цеху №2 (дільниця жароміцних сплавів) на ПрАТ «Дніпроспецсталь»

Огляд проекту

Рік реалізації​: 2014

Проект спрямований на виконання точного аналізу твердих зразків різної природи, покриваючи діапазон у 83 елемента від B до U (номер 5 і 92 в періодичній системі) і приймаючи концентрації від одиниць ppm до 100%. Потужне програмне забезпечення видає звіт за результатами після виконання аналізу.


Вкладені інвестиції

6,03 млн. грн. без ПДВ


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81


 

Підвід природнього газу середнього тиску до термічних та нагрівальних печей на ПрАТ «Дніпроспецсталь»

Огляд проекту

Рік реалізації​: 2016

Проектом передбачене будівництво підведення природного газу, це дозволяє виконувати модернізацію термічних печей, що забезпечує зниження витрат палива і поліпшення якості термообробки металопродукції, а також зниження енергетичної залежності від ПАТ «Запоріжсталь».


Вкладені інвестиції

1,11 млн. грн. без ПДВ


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81


 

Реконструкція кисневого господарства з установкою системи для зберігання та газифікації рідкого кисню на ПрАТ «Дніпроспецсталь»

Огляд проекту

Рік реалізації​: 2015-2018

Проектом передбачена часткова реконструкція існуючої системи забезпечення киснем підприємства з перемиканням існуючих вводів на нову магістраль від побудованого сховища з подальшим збереженням існуючої внутрішньозаводської системи споживання.


Вкладені інвестиції

4,5 млн. грн. без ПДВ


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Південне шосе, 81


 

Реконструкція цеху карбідокремнієвих електронагрівачів з метою створення виробництва вогнетривких бетонів і мас на ПрАТ «Запоріжвогнетрив»

   

Огляд проекту

Рік реалізації​: 2014

Побудовано 2 лінії-дільниці з виробництва вогнетривких бетонів EIRICH, Німеччина, та дільницю дроблення й розсіву шамоту GALICO, s.r.o. Словаччина.


Вкладені інвестиції

40895,3 тис. грн.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 1


 

Капітальний ремонт коксової батареї №2 ПрАТ «Запоріжкокс»

Огляд проекту

В рамках реалізації проекту було виконано капітальний ремонт КБ-2 з заміною елементів армування 46-ти камер (броні, колони, рами, двері). Збільшилися обсяги переробки бензолу та смоли  власного виробництва Збільшилися обсяги виробництва побічної хімічної продукції цеху уловлювання. Збереження обсягів виробництва коксу валового в сухій вазі на 292.2 тис. тон на рік.

Реалізація даного проекту дозволила зберегти 119 робочих місць.


Вкладені інвестиції

2528, 09 тис. дол. США. Власні кошти підприємства за рахунок прибутку після оподаткування.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Діагональна, 4


 

Впровадження газгольдера для виключення спалювання газу на ГСУ ПрАТ «Запоріжкокс»

Огляд проекту

Проект реалізований на території ПрАт «Запоріжкокс». Всі інфраструктурні комунікації є власністю «Запоріжкокса». Для раціонального використання коксового газу було проведено установку м'яких резервуарів МР-Г-З (3шт.) в якості газгольдерів. Надмірний коксовий газ при перевищенні тиску 800 мм вод. стовпа під час кантовок накопичується в резервуарах, після закінчення кантовочної паузи і зниженні тиску в магістралі, коксовий газ напірним вентилятором відкачується з газгольдерів назад в газопровід. Таким чином, було досягнене  підвищення енергоефективності підприємства за рахунок виключення викиду коксового газу на ГСП і заміни природного газу на комбінаті «Запоріжсталь» коксовим газом від ПрАТ «Запоріжкокс».


Вкладені інвестиції

292,610 тис. дол. США. Власні кошти підприємства за рахунок прибутку після оподаткування.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Діагональна, 4


 

Оптимізація використання вторинних газів ПрАТ «Запоріжкокс» і ПАТ «Запоріжсталь»

Огляд проекту

До 2016 року підприємства ПАТ «Запоріжсталь» та ПрАт «Запоріжкокс» не мали спільного газопроводу, що не давало можливості раціонально використовувати існуючі обсяги вторинних газів (доменного так коксового відповідно). Керівництвом двох підприємств прийнято рішення про реалізацію інвестиційного проекту по оптимізації використання вторинних газів, в рамках якого було заплановано:

 • прокладку газопроводу доменного газу та ремонт газопроводу коксового газу;
 • переобладнання паро генеруючих потужностей ПрАТ «Запоріжкокс» для використання суміші коксового та доменного газів.

Після реалізації проекту в 2016 році ПАТ «Запоріжсталь» замість спалювання доменного газу на «свічці» постачає його в адресу ПрАТ «Запоріжкокс» для використання на паро генеруючих потужностях. В свою чергу, ПрАТ «Запоріжкокс» відвантажує вивільнений обсяг коксового газу в адресу ПАТ «Запоріжсталь», де висококалорійний КГ дозволяє замістити природний газ, який використовується в технології.

Товари/послуги: Обмін вторинними газами


Вкладені інвестиції

1807,5 тис. дол. США. Власні кошти підприємства за рахунок прибутку після оподаткування.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Діагональна, 4


 

Утилізація коксового газу з виробництвом електричної енергії за рахунок двох 6 МВт турбін на ПрАТ «Запоріжкокс»

Огляд проекту

Проект реалізований в рамках Кіотського протоколу. Установка дозволяє знизити кількість викидів оксиду вуглецю на 250 т на рік, знизити концентрацію твердих частинок у димових газах в 3-5 разів, виробляти до 85 т/год пари і виробляти до 12,5 МВт/год. електроенергії. З 2016 року установка знешкодження та утилізації тепла димових газів коксових батарей дозволила виробити 56 тис. КВт/год. електроенергії і заощадити 76,6 млн. грн., згенерити 460 тис. Гкал теплової енергії та отримати економічний ефект в 56,4 млн. грн. Таким чином, сумарний економічний ефект склав 133 млн. грн.

Проектом передбачено використання надлишкового коксового газу (КГ) для виробництва електроенергії двома новими паротурбогенераторами з метою заміни електроенергії, яка отримувалась з державної мережі. Також монтаж котлів утилізаторів дозволив одержувати пару власного виробництва.

Концепція проекту полягає у тому, що коксовий газ одержаний при виробництві коксу, як побічний продукт, використовується для виробництва пари і в подальшому для генерації електричної енергії. Таким чином, початковим  природним ресурсом є вугілля.

Впровадження проекту дозволило ввести 93 нових робочих місць з середньою заробітною платою 7,1 тис.грн./на міс.

Товари/послуги: Пар власного виробництва, електроенергія власного виробництва


Вкладені інвестиції

23 817,7 тис. дол. США.  Власні кошти підприємства за рахунок прибутку після оподаткування.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Діагональна, 4


 

Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні

Огляд проекту

Рік реалізації​: 2014 - 2017

Проект «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» (РСКЮ) реалізовано у співпраці з Agriteam Canada Consulting Ltd. Створено «Центр Відвідування» для підлітків та молоді у конфлікті з законом (надано технічну допомогу для реалізації проекту: проведено ремонт частини приміщення Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, придбано ноутбук, монітор та клавіатуру, телефон, принтер, офісний стіл, офісне крісло, шафу, книжкові шафи, гардеробну шафу, проектор, електричну плиту тощо).

Впровадження проекту дозволило організувати групову роботу з неповнолітніми, засудженими до покарань без позбавлення волі, застосувати індивідуальний підхід з комплексного надання послуг, організувати змістовне дозвілля. Під час проходження програм і тренінгів у рамках «Центру Відвідування» діти отримали навички загальноприйнятої поведінки, навчалися приймати відповідальність за власні дії, формувати негативне ставлення до правопорушень.

У рамках роботи Центру Відвідування було налагоджено тісну співпрацю з громадськими організаціями і благодійними фондами, Службами пробації та превенції. З моменту створення Центру Відвідування, в 20 разів збільшилася кількість дітей, у яких з'явився стимул змінити своє життя.

За час реалізації проекту 71 підліток, засуджений до покарання без позбавлення волі, отримав соціальні послуги (з них: 23 — перебували під соціальним супроводом, 48 — отримували допомогу за карткою отримувачів послуг), жоден не скоїв повне правопорушення.


Вкладені інвестиції

За рахунок канадської сторони придбано меблі та комп’ютерну техніку на суму 199,071 тис. грн., надано технічну допомогу з проведення ремонту приміщення та навчання фахівців, які задіяні у проекті. За рахунок місцевого бюджету введено посади 7 фахівців із соціальної роботи.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 34а


 

Реконструкція дошкільного навчального закладу №100

   

Огляд проекту

Рік реалізації​: липень 2016 - жовтень 2017

В рамках реалізації німецько-українського соціального проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» німецьким товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та Запорізькою міською радою передбачено:

 • проведення робіт по відновленню дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №100 «Гармонія»;
 • проведення робіт по ремонту харчоблоку ДНЗ №270 (вул. Чарівна, 157г);
 • розробка переліку обладнання для модернізації харчоблоку ДНЗ №270 (вул. Чарівна, 157г);
 • забезпечення матеріальної бази для функціонування ДНЗ (обладнання, інвентар та ін.);
 • виконання проектних робіт по благоустрою прилеглої території ДНЗ №100.


Вкладені інвестиції

18 млн. грн.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Харчова, 15


 

Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні (ВПО)

Огляд проекту

Рік реалізації​: лютий 2017 - серпень 2017

У рамках реалізації проекту «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні (ВПО)» проведено ремонт приміщення Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді під розміщення спортивного обладнання, яке придбано за сприяння компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusam-menarbeit (GIZ) GmbH. Що дозволило забезпечити доступ до занять фізичною культурою осіб з числа ВПО, демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей, неповнолітніх, які засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі.


Вкладені інвестиції

149,377 тис. грн.

За рахунок компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusam-menarbeit (GIZ) GmbH (внесок 61,277 тис. грн.) придбано спортивне обладнання: фітнес-станція, шведська стінка, тенісний стіл, бігова доріжка, велотренажер горизонтальний, гантелі, м’ячі тощо. За рахунок коштів бюджету міста (внесок 88,1 тис.грн.) проведено ремонт приміщення ЗМЦСССДМ для розміщення спортивного обладнання.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 34а


 

Створення центру соціальної активності для осіб похилого віку «Ветеран» у м. Запоріжжя

Огляд проекту

З метою організації соціально-культурної роботи з громадянами похилого віку м. Запоріжжя, надання їм комплексних послуг, спрямованих на підтримку соціальної активності, фізичного та психологічного здоров'я, змістовного проведення вільного часу, управління соціального захисту населення Запорізької міської ради спільно з Запорізьким міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та громадськими організаціями: Запорізькою міською організацією ветеранів війни, праці та військової служби, Запорізьким місцевим осередком Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність», упродовж 2009-2011 років приймало участь в соціальних проектах, спрямованих на підтримку місцевих ініціатив зі створення Центрів соціальної активності, надання їм якісних соціальних послуг.

Реалізація проектів надала змогу укріпити матеріально-технічну базу відділень денного перебування: створити залу для занять фізичною культурою; швейну майстерню; медичну кімнату; закупити меблі та обладнання тощо.

Після реалізації проектів безоплатні соціальні послуги продовжують надавати пенсіонерам м. Запоріжжя до теперішнього часу на базі відділень денного перебування територіального центру.

На базі створеної інфраструктури впроваджуються нові послуги: «Університет третього віку», гуртки комп’ютерної грамотності.

Товари/послуги: В рамках реалізації проектів вдалось розширити спектр соціальних послуг, які зможуть отримувати громадяни похилого віку: заняття оздоровчою фізкультурою; відвідування гуртків за інтересами; отримання консультацій психолога, юриста; швацькі послуги, перукарські; медико-соціальні послуги; лекції, бесіди, екскурсії та інше.


Вкладені інвестиції

Загальна сума отриманих грантів склала 325,0 тис.грн.


Розташування

м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 9а


 

Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні» ("мобільні кейси")

Огляд проекту

В управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському, Комунарському, Олександрівському, Хортицькому та Шевченківському  районах  в результаті спільної роботи з представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ запроваджено використання в роботі Мобільного соціального офісу та на прийомі в управлінні «мобільних кейсів».

Це дало змогу наблизити послугу до заявника, спростити процес прийому документів та надавати максимальний комплекс якісних послуг на виїзних прийомах «мобільних соціальних офісів» за допомогою оснащення мобільними кейсами.

 

Вкладені інвестиції

255,0 тис.грн.


 

Рівень компетентності соціального робітника - якісна соціальна послуга

Огляд проекту

Проект профінансовано МЗС Норвегії та реалізовано у співпраці з всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».

В рамках проекту проведено навчання соціальних працівників та фахівців, психологів та практичних психологів Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з метою підвищення рівня професійної компетентності таких працівників та підвищення якості і доступності соціальних послуг шляхом  зменшення ризику професійного вигорання.

 

Вкладені інвестиції

166,625 тис.грн.

 

Розташування

м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 9а


 

Мобільний молодіжний хаб

Огляд проекту

Створення єдиного інтерактивного простору, яке буде слугувати платформою для реалізації громадського та творчого потенціалу молоді міста Запорожжя

 

Вкладені інвестиції

100,0 тис.грн.

 

Розташування

м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 30а


Оновлення міського пасажирського автомобільного транспорту

Огляд проекту

Придбання для Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту «Запоріжелектротранс» 85 нових автобусів великої місткості, у фінансовий лізинг у 2017-2018 роках

 

Вкладені інвестиції

450 млн.грн.

 

Розташування

м. Запоріжжя


Модернизация схемы энергообеспечения – переход на автономную компрессорную подачу сжатого воздуха (ООО «Запорожский литейно-механический завод»)

Огляд проекту

Проект направлен на сокращение расходов и повышение качества сжатого воздуха в технологическом процессе предприятия, снижение времени простоев технологического оборудования (особенно в осенне-зимний период, по причине промерзания трубопроводов) исключение расходов природного газа на обогрев трубопроводов и конденсатоотводчиков. Проект реализован посредством установки автономных компрессорных станций, непосредственно возле потребителя.

 

Вкладені інвестиції

10,5 млн.грн.

 

Розташування

м. Запоріжжя, Південне шосе, 72 (Литейный цех, Механический цех, Цех металлоконструкций)


Реконструкция печи сушильной конвейера №1 литейного цеха (ООО «Запорожский литейно-механический завод»)

Огляд проекту

Проект направлен на сокращение расходов и повышение качества просушки форм изложниц в печи сушильной конвейера №1 литейного цеха. Применена автоматическая система контроля и управления параметрами печи сушильной конвейера №1 (благодаря оснащению печи современной системой АСУ ТП). Что позволило реализовать возможность проведения просушки форм изложниц по технологии ЖСС с остановкой печи сушильной конвейера №2. Печь оснащена современными горелками с регуляторами соотношения «газ-воздух», электродами розжига и контроля пламени. 

Выполнена модернизация футеровки с установкой современных огнеупорных материалов на существующие стены печи.

 

Вкладені інвестиції

12,35 млн.грн.

 

Розташування

м. Запоріжжя, Південне шосе, 72 (Литейный цех)

 • Запорізька міська рада
 • Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»