ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Інфраструктура та комунікації

Транспорт 

Транспорт – важлива складова частина виробничої інфраструктури  м. Запоріжжя, яка забезпечує життєдіяльність суспільства у всіх виробничих сферахУ галузі пасажирських перевезень головним завданням вважається оптимізація існуючої транспортної мережі, пріоритетність розвитку міського електротранспорту, приведення обсягів роботи пасажирського транспорту у відповідність до потреб населення у перевезеннях.

Транспортна мережа міста Запоріжжя складається з електричного та автомобільного пасажирського транспорту. Розвинена інфраструктура та ефективна транспортна система створює всі умови для підвищення стандартів якості життя мешканців міста. Для мешканців міста Запоріжжя суттєве значення має питання задоволення потреби у впорядкованій системі перевезень громадським транспортом, прискорення його оновлення комфортабельним рухомим складом.

Пасажирські перевезення в м. Запоріжжі здійснюються 1 підприємством комунальної власності та 22 автопідприємствами різних форм власності на 90 автобусних маршрутах, 7 тролейбусних і 7 трамвайних маршрутах. Мережа маршрутів міського авто та електротранспорту охоплює центр, спальні райони міста та промисловий район, забезпечує транспортний зв'язок з усіма об’єктами соціально-побутової інфраструктури міста (лікарні, магазини, ринки, вокзали, торгові центри, учбові заклади, тощо).

ЗКПМЕТ «Запоріжелектротранс» займає серед підприємств, що надають послуги з перевезення пасажирів, особливе місце, як екологічно чистий вид транспорту. Протяжність маршрутів електротранспорту в місті становить: трамвайних – 157,9 км, тролейбусних – 219,3 км. Довжина автобусних маршрутів коливається в середньому від 10,0 до 30,0 км, а декількох - і до 47,1 км.

КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» - це повітряні ворота Запорізького краю. Він має важливе значення в транспортній системі запорізької області та України. Аеропорт цивільної авіації діє у м. Запоріжжі з 15 жовтня 1943 року. За період з 1991 року до 2013 року аеропорт перебував у державній власності. 12 лютого 2013 року цілісний майновий комплекс державного підприємства «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» передали до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя. Злітно-посадкова смуга із штучним покриттям має довжину 2 500 м, а робочу ширину - 42 м.

Упродовж 2018 року КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» забезпечувало обслуговування регулярних рейсів за напрямками: Київ, Мінськ, Стамбул, Сабіха, Анталія, Тель-Авів, Шарм-Ель-Шейх, Варшава, Даламан та Бургас.

Дороги та міська інфраструктура

Існуюча магістральна вулично-дорожня мережа міста представлена магістралями міського і районного значення. Транспортні зв'язки між лівим і правим берегами здійснюються через греблю Дніпрогесу і мости, що проходять через острів Хортиця. 

У комунальній власності Запоріжжя знаходяться дороги протяжністю 1000,7 км, площею 8,1 млн.м2. З них з асфальтобетонним покриттям — 651 км, площею 6,2 млн.м2. Близько 80% доріг міста потребують реконструкції, капітального ремонту. У приватному секторі більшість доріг не має удосконаленого асфальтобетонного покриття.

Крім того, до комунальної мережі міста мережі входить зливова каналізація, протяжністю 152,3 км; 86 мостів і шляхопроводів; 1,470 тис.км. мереж зовнішнього освітлення; 41,135 тис.од. світлоточок; 181 од. світлофорних об’єктів; 6828 дорожніх знаків; 314,4 га газонів; 6,4 га квітників; 223,5 тис.од. дерев; 59,1 тис.п.м. живої огорожі; 55,0 тис.ход. чагарників; 20 кладовищ, загальною площею 295,15 га; 2 центральних міських пляжів (берегова зона — 12,6 га); 38 фонтанів.

На постійній основі в комунальному господарстві міста здійснюється реконструкція та ремонтом доріг, реконструкція систем регулювання дорожнього руху; капітальний ремонт, реконструкція та будівництво нових світлофорних об’єктів із заміною лампових світлофорів на світлодіодні енергозаощаджуючі, встановлення і заміна дорожніх знаків.

  • Запорізька міська рада
  • Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»