ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Інфраструктура та комунікації

Транспорт – важлива складова частина виробничої інфраструктури м. Запоріжжя, яка забезпечує життєдіяльність суспільства у всіх виробничих сферах. У галузі пасажирських перевезень головним завданням вважається оптимізація існуючої транспортної мережі, пріоритетність розвитку міського електротранспорту, приведення обсягів роботи пасажирського транспорту у відповідність до потреб населення у перевезеннях.

Транспортна мережа міста Запоріжжя складається з електричного та автомобільного пасажирського транспорту. Розвинена інфраструктура та ефективна транспортна система створює всі умови для підвищення стандартів якості життя мешканців міста. Для мешканців міста Запоріжжя суттєве значення має питання задоволення потреби у впорядкованій системі перевезень громадським транспортом, прискорення його оновлення комфортабельним рухомим складом.

Пасажирські перевезення в м. Запоріжжі здійснюються 1 підприємством комунальної власності та 23 автопідприємствами різних форм власності на 89 автобусних маршрутах, 8 тролейбусних і 7 трамвайних маршрутах. Мережа маршрутів міського авто та електротранспорту охоплює центр, спальні райони міста та промисловий район, забезпечує транспортний зв'язок з усіма об’єктами соціально-побутової інфраструктури міста (лікарні, магазини, ринки, вокзали, торгові центри, учбові заклади, тощо).

ЗКПМЕТ «Запоріжелектротранс» займає серед підприємств, що надають послуги з перевезення пасажирів, особливе місце, як екологічно чистий вид транспорту. Протяжність маршрутів електротранспорту в місті становить: трамвайних – 145,3 км, тролейбусних – 219,2 км. Довжина автобусних маршрутів складає 288 км. В середньому довжина одного автобусного маршруту коливається від 10,0 до 30,0 км, а декількох - до 47,1 км.

КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» - це повітряні ворота Запорізького краю. Він має важливе значення в транспортній системі запорізької області та України. Аеропорт цивільної авіації діє у м. Запоріжжі з 15 жовтня 1943 року. За період з 1991 року до 2013 року аеропорт перебував у державній власності. 12 лютого 2013 року цілісний майновий комплекс державного підприємства «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» передали до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя. Злітно-посадкова смуга із штучним покриттям має довжину 2 500 м, а робочу ширину - 42 м.

Упродовж 2019 року КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» забезпечувало обслуговування регулярних рейсів за напрямками: Київ, Мінськ, Стамбул, Сабіха, Анталія, Тель-Авів, Шарм-Ель-Шейх, Варшава, Даламан, Бургас, Барселона та Шарджа.

 

  • Запорізька міська рада
  • Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»